Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy két generációs házat...

Egy két generációs házat jobban el lehet adni ha társas házzá nyilvánítom és lakásokként adom el Budapesten?

Figyelt kérdés

Természetesen külön kazán van mind a két lakásban külön bejárat, külön mérőóra..

A kettőre együtt házként eddig nem nagyon jöttek ...


máj. 13. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Közös tulajdonra még annyi igény sincsen. Aki társasházban akar lakni, az tipikusan albérlő.
máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy tudom, hogy 4 lakásig nem társasház.
máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Nem igaz van kétlakásos társasház is...
máj. 13. 07:49
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Nincs közös tulajdon ez alapító okiratban minden le van fektetve.. esetleg a kert de még azt is szét tudom szedni (habár csomó társasháznál van közös kert) és így nyilván a két tulajdon külön hrsz. alatt lenne
máj. 13. 07:53
 5/8 A kérdező kommentje:
2. [link]
máj. 13. 07:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Kerdező! Amit linkelsz az inkább ikerház, de bármit rámondhatunk, azt viszont tudom,hogy az én házamat 1975-ben lakószövetkezetet alapítva építették , és ezek olyan ikerházak, amikből 5-öt sorházként összeépítettek,( tehát 10 lakrészt) az oldalukon lévő garázsoknál fogva. Pár éve a veszprémi bíróság megszüntette ezt a lakószövetkezetet, és társasházzá minősített, viszont a szomszéd utcában csak 4 lakrész van, és nekik nem kellett társasházzá alakulni. Lehet ha kéred, akkor neked megcsinálják.

Én azt javasolnám,hogy hírdesd cserére is. Volt kollégám így vett házat,hogy a saját és a szülei lakását is beszámolták a válófélben lévő háztulajdonosok. Majd a házban kialakítottak két külön lakrészt.

máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj az ilyen házakkal, hogy a lakás és családi házak összes rossz tulajdonságát birtokolja.

Ilyen házakat mindig csak jóval ár alatt lehetett eladni.

Győrben nem egy esetben elbontották őket, és 4-8 lakásos társasházat építettek a helyükre.

máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Az a baj az ilyen házakkal, hogy a lakás és családi házak összes rossz tulajdonságát birtokolja."


És mik ezek a rossz tulajdonságok?

máj. 13. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!