Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megkaphatom a Babaváró hitelt?

Anonimusz00 kérdése:

Megkaphatom a Babaváró hitelt?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok,4 évet dolgoztam,szerződésem határozatlan idejű. Viszont már pár hónapja táppénzen vagyok a terhesség miatt,ami jóval kevesebb mint a fizum volt,havonta 200ezer ft kb.

Házasok vagyunk,a párom ugyan dolgozik de nem számlára kapja a fizetést. Szerintetek megkaphatom a baba váró hitelt?

Kötöszködők nem érdekelnek,aki segítő szándékkal ír,annak nagyon köszönöm.



máj. 21. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Facen ha fent vagy, lépj be a hiteles andrás babaváró csoportjába, minden speckó kérdésre válaszol. Elvileg jelenleg is van jogviszonyod, tehát nincs megszakítás benne! A jövedelemmel lehetnek gondok, de gondolom a férjed is keres pénzt, akkor azt is beszámítják, még ha neki nincs is meg a 3 év tb-megszakítás.


Nálunk úgy volt hogy a munkáltatóm elírta anyám nevét a munkáltatói igazoláson, így azt mondta a bank hogy kérni kell másikat vagy nem fogadja el, de végeredményben jó a keresete a férjemnek, elég csak az övét venni alapul... így az enyém nélkül adtuk be, de a tb viszont csak nekem volt meg, az az igazolás tőlem jött.

máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a férjed nem számlára kap fizetést, a kutyát nem érdekli. kell tőle is egy jövedelemigazolás, hogy mennyi az annyi.


Mi 2020-ban vettük fel, igaz. Akkor én is tp-n voltam. A mi bankunk nem fogadta el. Ahogy a csed-gyedet sem.


Férjem fizuja viszont elég volt hozzá, így én nem is kellettem a bevétel szempontjából.

máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elég necces, a táppénzt nem fogadja el minden bank jövedelemként, így a férjeden fog múlni valószínű, neki van-e látható jövedelme.

A többi feltételnek elvileg megfeleltek.

Hiteles András valóban tud segíteni abban esetleg, hogy van-e engedékenyebb bank.

máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok !


Akik eddig irtak, sajnos számodra mind igazat irtak. Csak a férjed fizetését fogják elfogadni, mert táppénz CSED vagy GYED esetén te (lehet nem jól fogalmazok) nem vagy keresőképes. Amikor mi felvettük a párom még dolgozott és így beleszámított a fizetése, viszont most futottunk ebbe bele, mert már CSEDen van és lakáshitelt akartunk felvenni, ahol meg a jövedelme nem számít, 0-nak irták be. Szerencsére az enyém bőven elég, de ha a férjednek minimálbért vagy valami alacsonyabb összeget írnak be a jövedelemigazolásra, akkor elég necces a helyzet.

máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Van olyan bank ,ami a táppénzt is beleszámítja. Nálunk pl simán beírtuk jövedelemnek és elfogadták. Pedig az elejétől táppénzen voltam, és a 30. Hét után kezdtük el intézni.
máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy ügyintézővel,azt mondta lehet esély ha a bank nem tudja hogy táppénz érkezik a számlára. Illetve letagadhatom a terhességet is. Furán hangzik,de tényleg ezt mondta.
máj. 24. 12:15
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
ha munkabérként érkezik a számládra, és a számlavezető bankodnál próbáljátok, akkor igen, mert ebben az esetben nem szükséges munkáltatói igazolás.
máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Akkor az a kérdés, kifizető hely-e ahol dolgozol.

Ha igen, bejátszhatod. Ha nem, akkor mivel nem a cég, hanem az oep utal, már buktad is.

A terhesség letagadását mondjuk nem értem. holnap letagadod, 19hét múlva meg bejelented, h megszültél? ez kicsit abszurd számomra.

máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Noren1989 ***** válasza:
0%
#mindentacsalàdér
máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem munkabérként érkezik a tp. Nem tudom érdemes e belevágni.
máj. 28. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!