Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megkaphatok egy ingatlan...

Megkaphatok egy ingatlan értékbecslésének az eredményét ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Osztatlan közös tulajdon, 2 tulajdonossal. Az egyik tulajdonos (a nagyobbik terület tulajdonosa) elakarja adni a saját részét, de előtte 3 részre akarja felosztani az ingatlant pl. az eredeti ingatlan száma volt 215, a felosztás után pedig 215/1, 215/2, 215/3.


Az egyszerűség kedvéért képzeljünk el hosszúkás telket, ami két vízszintes vonallal lesz el választva, a felső lesz az 1-es, a középső a 2-es és az alsó a 3-as.


Az 1-es telekrészt megkapja az önkormányzat ajándékba, mert ott az utcát ki kell szélesíteni a tervek szerint.

(hogy miért ajándék, az most nem érdekes)


A 2-es, középső telken egy társasház fog épülni, a 3-as, alsó telken pedig egyelőre semmi sem fog épülni, ott most is áll egy ház közös tulajdonban, a feldarabolás után ez a telek maradt meg osztatlan közös tulajdonnak, a középső el lesz adva egy vállalkozónak, a felső pedig megy az önkormányzatnak.


A kérdésem az, hogy feltételezem, hogy az osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlan feldarabolási, illetve eladási eljárása alatt az önkormányzat fog értéket becsülni az ingatlanon (hogy melyik fázisban, azt nem tudom), és ha fog, akkor nekem, aki az új felállásban a 3-as telek közös tulajdonosa lesz, van jogom kérni illetve kapni az értékbecslés dokumentációjának a másolatát?


Ja, amit még nem tudok, hogy az önkormányzat csak azt az ingatlan részt fogja felbecsülni amelyiket megkapnak ajándékba, vagy az egész ingatlant, még felosztás előtt?


Mert engem az egész ingatlan értékbecslés eredménye érdekel, nem pedig csak az amit az önkormányzat fog kapni.


Ha nem elég világosan tettem fel a kérdést, akkor nyugodtan kérdezz.



2017. jún. 16. 02:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Neked, mint tulajdonosnak nem kell kérned az értékbecslés dokumentációjának a másolatát. Azt alapból megküldik.
2017. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy mennyire alap az alap, de idáig nem küldték még és ezen a héten voltak kint az önkormányzattól a 2-es telek építési engedély ügyében. Szintén ezen a héten kaptam egy határozatot a földhivataltól a felosztás utáni tulajdonos állapotról.


Ezért lenne jó tudni, hogy mikor, melyik fázisban csinál az önkormányzat értékbecslést és mikor lesz az kész annyira, hogy én is kérhetek belőle?


Én sajnos kétlem, hogy maguktól küldenék azt el nekem, és idáig ez be is igazolódni látszik.

2017. jún. 17. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!