Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben az esetben mi a helyes...

Ebben az esetben mi a helyes eljárás ingatlan adásvételi-nél?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást viszont csak most derült ki hogy az ügyvéd elírt az adásvételi szerződésben egy számot az eladó lakcímében. Ezért visszadobta a földhivatal a tulajdonjogi bejegyzésem.


Én úgy tudom, hogy szerződés módosításánál (akár ilyen kis elírásnál is) mindkét fél aláírása szükséges. Na most ez körülményes hiszen az eladó külföldön él.



Az ügyvéd megnyugtatott, hogy mint általunk meghatalmazott okiratszerkesztő ügyvéd ő be tudja nyújtani módosítva.


Viszont utánajártam, és továbbra is azt látom, hogy ehhez mindkét fél aláírása szükséges. Most akkor mi az igazság?



máj. 22. 17:04
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
A tied az igazsàg,az ügyvéded meg lehúz rólad még egy bőrt.
máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem kér érte pénzt, szép is lenne hiszen ő írta el...
máj. 22. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha az ügyvéd nem intézkedik megfelelően, akkor be kell jelenteni az ügyvédi kamaránál.
máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Ne aggódj, az ügyvéd elintézi.
máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! de ilyen van, hogy az ügyvéd az ilyen mini elírásokat saját maga módosítja? Igaz adtunk neki meghatalmazást hogy eljárjon a földhivatalban.
máj. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!