Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szempontokat vegyek...

Milyen szempontokat vegyek figyelembe a házvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Életemben először vennék házat, még csak nem is éltem sosem házban, így fogalmam sincs, mikre kell odafigyelni egy házvásárlásakor? Legyetek kedvesek szélesíteni a tudásomat! Köszi!
2013. máj. 19. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdoni lap: tiszták-e a tulajdonviszonyok? Engedéllyel épültek-e a melléképületek is? Nincs-e vita a szomszédok között a telekhatárról?


Környék: közbiztonság, szomszédok, közlekedés,iskola, óvoda, vásárlási lehetőség...

Milyen közművek vannak, közműhiány esetén mennyibe kerül bevinni?

Ház statikai állapota (felméretése), milyen építőanyagból készült? penészedik, vizesedik-e? tető kora, állapota, javíthatósága, költségek. Nyílászárók állapota (cseréje, felújíthatósága)

Fűtési rendszer korszerűsége, esetleg teljes cseréje. Mennyiért fűtöttek az előző évben? Van e alternatív fűtési lehetőség? Pl. cserépkályha.

Hőszigetelt-e a ház fala, födéme?


És keress egy jó ügyvédet, aki a jól fogalmazza meg a szerződés szövegét.

2013. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb megoldás,ha szakértőt fogadsz.A megbízatása előtt kérj tőle szerződés tervezetet és abból tudni fogod ők mire figyelnek illetve elvégzik azokat az ellenőrző vizsgálatokat amire neked kellene odafigyelned. A tulajdonosok által eladni kívánt házaknál sokszor téves a négyzetméter meghatározás!Egészítsd ki a telekméret ellenőrzésével is,mert azt rendszerint kihagyják belőle! Vidéken igen gyakori a telekméret hiánya illetve általában valamelyik szomszédnál van!Ellenőrizni kellene a földhivatalnál lévő bejegyzést nemcsak a tulajdonosi hanem a tényleges határvonalakat is mert azzal sem szoktak foglalkozni! Később igen drága lehet!Ha meg tudod engedni magadnak akkor különböző időpontokban megnézni személyesen a kiszemelt helyet,elbeszélgetni a helyi lakosokkal, valamint a jövendő lakóhely bűnügyi statisztikáját megnézni!A közlekedést ellenőrizni az interneten mert nagyon sok helyen teljesen leépült a vonat és a busz menetrendje,nem beszélve arról,hogy az új lakóhelyen egyáltalán mikor áll meg a közlekedési eszköz! Aki nem ad neked szerződés tervezetet (legutóbb a D.A.S.-tól kértem és azóta sem küldte meg)többet ne állj vele szóba!!!!!
2013. máj. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló voltam és kifelejtettem,hogy a helyi újságokból nem ártana beszerezni egy jó párat,mert lehet,hogy azonos méretű ingatlant olcsóbban beszerezheted!!!
2013. máj. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat, nagyon hasznosak! Ilyenekre nem is gondoltam volna!
2013. máj. 20. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!