Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy albérletnél milyen szempon...

Egy albérletnél milyen szempontokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Nem túl pontos a fő kérdés, de olyanokra volnék kíváncsi, hogy például mi hogyan működik?

Mit kell megszokni, eltűrni.

Meg például, ha lakótárssal laksz akkor minden felesbe megy? A rezsire és a lakbérre értem, étel, tisztítószer stb

Meg két idegen ha összeköltözik az jól sül el?

Amit nem tettem fel kérdésként és eltér a válasz az nem baj MINDENRE kíváncsi vagyok.


2012. jún. 28. 22:05
 1/2 anonim válasza:

Én mikor mentek egyetemre, 1. félévbe egyik osztálytársammal költöztünk egy albiba, hát mit ne mondjak, sz@r volt, nem jöttünk úgy ki. De utána elköltöztem egy másikba, ahol azóta lakom, imádom, szinte jobban szeretek ott lenni, mint itthon:P


3-an lakunk lányok, mindenkinek külön szoba. Az ilyen tisztítószert, wc papírt stb úgy szoktuk, h mindig vesz a sorban következő, ha kifogyóban van. A rezsi az 3 fele megy. Jah és teljesen ismeretlenek voltak, akikhez költöztem, de nagyon jófejek voltak, jól kijövünk. A takarítás az általában úgy megy, hogy mindenki saját maga után, saját szobáját, meg a saját koszos tányérjait stb, vagy néha másét is, mert egyszerább, mint kiválogatni:D

2012. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lakótársak vagytok, nem házastársak. Te döntöd el, mi az amit még eltűrsz, de ha nem bírod a lakótársad, akkor érdemes másik albit keresni.

A költségek előzetes megbeszélés alapján mennek. A rezsi általában felesbe, a bérleti díj szerződés alapján. Étel általában privát, mindenki megoldja magának.

A háztartással kapcsolatos kiadások általában megoszlanak (tisztítószerek, wc papír, szemeteszsák, ilyesmi). Vagy összedobjátok, vagy felváltva veszitek. Kardinális kérdés szokott lenni még a takarítás: a saját szobáját értelemszerűen mindenki magának takarítja, a közös helyiségeket általában felváltva. Ezeket egyébként célszerű előre letisztázni, hogy ne legyen belőle később vita.

Az hogy jól sül-e el az összeköltözés, eléggé lutri. Vagy igen, vagy nem. De ez ismerősnél is ugyanígy van, mert egész más valakivel együtt lakni, mint időnként összefutni egy kávéra.

Alapvetően az a lényeg, hogy amit lehet, összeköltözés előtt beszéljetek meg, és ha felmerül egy probléma, azt azonnal tedd szóvá. A legrosszabb, ha a másik nem is sejti, hogy te a plafonon vagy már hónapok óta attól, hogy fordítva rakja a tányérokat a szárítóba.

2012. jún. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!