Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek saját lakást a mi...

Ti vennétek saját lakást a mi helyzetünkben?

Figyelt kérdés
Anyukámnál lakunk, így még félre is tudunk tenni pénzt, mert itt rezsit nem kell fizetnünk. Viszont vágyunk egy saját lakásra, amit meg is tudnánk most venni, mert egy örökségből lenne annyi pénzünk, hogy vegyünk egy lakást. Csak ehhez el kell adni a víkendtelket, ahová viszont anyukám imád kijárni kertészkedni és nagyon haragszik rám, hogy el akarom adni. A másik dolog pedig az, hogy mi van ha valamelyikünk elveszíti a munkáját és nem tudnánk fenntartani a lakásunkat. Ti inkább maradnátok a szülőknél és választanátok az anyagi biztonságot, vagy megteremtenétek a saját otthonotokat, ahol békében, nyugalomban élhetnétek párotokkal? (Még csak annyit, hogy gyermeket nem tervezünk) Ti mit választanátok? Egyébként 42/28 évesek vagyunk.

2013. máj. 27. 07:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előzmények után én azt hiszem inkább kölcsönt vennék fel-nem tudnám megbántani az édesanyám, ha már ennyit segített.De neked kell tudnod, hogy mi a helyes döntés.

(Ha Ő már nem lesz akkor lehet hogy megbánod a döntést, hogy elvetted tőle azt, amit szeretett.)

2013. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én is nehéz szívvel lépem meg ezt a lépést, de a kert az én örökségem. Hitelt felvenni a mi anyagi helyzetünkben botorság lenne, lehet nem is adnának és ahhoz is önerő kell. Ha hitelt vennénk fel akkor hiába lenne lakásunk, a törlesztőrészletek mellett nem tudnánk fenntartani a lakást. Nem bírnánk anyagilag.

Egyébként 38 éves koromig a szüleim még egy saját szobát sem biztosítottak nekem, anyával laktam egy szobában, hisz a szüleim elváltak. Eleget alkalmazkodtam már másokhoz egész életemben, most már szeretnék egy saját otthont, ahol a párommal boldogan élhetnénk.

2013. máj. 27. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!