Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Könnyűszerkezetes házat...

Bir09 kérdése:

Könnyűszerkezetes házat érdemes-e venni? Minden szempontra várok válaszokat (fűthetőség, tartósság, minőség) stb.

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Vannak előnyei és hátrányai a téglával szemben.

Mielőtt építkeztünk én is ezen gondolkodtam , a legtöbb ember akit megkérdeztem , össze-vissza linkelt a témáról.


A könnyűszerkezetes előnyei :


A téglánál 10-15%- al olcsóbb

Könnyű kifűteni , energiatakarékos

Gyorsabban felépítik mint a téglát


A könnyűszerkezetes hátrányai :


Élettartama 20-30 év , a tégla 70-100 évével szemben

Nehéz ellenőrizni ( laikusként ) , hogy milyen minőségű anyagokból készül és hogy milyen minőségben építik fel

Gyorsabban kihűl , ha már nem fűtik

Ha komolyan nedvesedni , penészesedni kezd ( beázás ,árvíz,konstrukciós hiba) , akkor lehetetlen rendesen javítani , alapig bontják és újraépítik



A vállalkozók szeretnek könnyűszerkezeteset építeni , mert ugyanannyi idő alatt , amíg egy tégla-házat felhúznak , addig könnyűszerkezetesből kettőt készítenek el , így dupla a hasznuk ( mivel az ár csak kicsit tér el ).


Szerintem nem érdemes könnyűszerkezeteset venni , építeni , de ez csak az én vélemémyem.

2013. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor érdemes könnyűszerkezetest építeni, ha középtávra gondolkozol pl. ha a családod 25-30 év múlva új házat akar építeni ugyanott pl. más méretű házra lesz szükségetek és megengedhetitek magatoknak, hogy még egyszer építkezzetek.

Elméletileg el tudom azt is képzelni, hogy nem a háznak kell értékállónak maradnia, hanem a teleknek. aminél előny, ha 30 év múlva relatív könnyen lepucolható és úgy értékesíthető...

De a hagyományos esetekben a téglaház a legjobb megoldás.

2013. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Rövidtávon gondolkozol később esetleg el adnád akkor könnyű szerkezetes házat javasolnék hamar meg van és gyors..viszont a tégla sokkalta idő állóbb!és az ember ha már 1* ki adja azt a sok pénzt akkor inkább tégla!az ház lesz 100év múlva is míg a könnyű szerkezetnél nem tudjuk meddig "élnek"
2015. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!