Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinézett családi házhoz...

Tupaccc kérdése:

Kinézett családi házhoz hozzájuthatok olcsóbban ingatlan iroda kikerülésével? Bővebben árak, érdekességek belül.

Figyelt kérdés

Kinéztem egy ingatlant, mely nagyon megfogott engem. Három iroda is hirdeti – az első kettő nagyjából 30-33 millióért, a 3. 27 millióért. Szóval egyenlőre interneten felvettem ezzel az irodával teszt szinten a kapcsolatot, mondván nekik 25 millióért azonnal megveszem. Jött is a válasz, hogy beszéltek a tulajdonossal, hogy megoldható ez az ár. Ilyen alapon már teljesen nem tudom, hogy mekkora bevétellel dolgozhatnak ezek. Most azon tűnődöm, hogy jobban járnák-e, ha megpróbálnám egyenesen felkeresni a tulajt, hátha az ő illetékeik nélkül még jobb árban meg tudnák vele egyezni. Ha 25 millióba belementek, mondjuk abból 5az övék, vele viszont leegyezném a 22,5 milliós árat akkor mindketten jól járunk, nem?

Bár az iroda előnye, hogy az árban benne van minden illeték, ügyvédintézés stb. Szóval erre nem lenne gondom, mert az árban benne van. Van valaki, aki az ilyesmivel jobban képben van, és tudna adni egy-két tanácsot?



2013. aug. 5. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert az ingatlaniroda beperelheti az eladót a jutalékért. Azért teszi fel az ingatlanos a honlapjára, hogy a jutalék az övé legyen.
2013. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ahogy írtam ezt az ingatlant 3iroda is hirdeti, akkor ha az egyiken keresztül megvenném, akkor a buliból kimaradt 2iroda perli őt? Nem hinném.
2013. aug. 5. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:

2 iroda típus van.

Az egyik akik kizárolagosságot kötnek(ezek a leghatéknyoabbak), és akik nem.

Mindig az eladó fizeti az ingatlanost.

Ha az ingatlanossal te nem kötöttél szerzödést akkor megkeresheted a tulajt neked az ingatlanos fele nincs végül is semmi közöd. De az ingatlanosok, úgy szoktak adatokat kiadni egy ingatlanról, hogy elötte az érdeklödövel aláírattatnak egy papírt, ha megveszi a lakást a jutalék az övék. Ebben az esetben nem lehet kikerülni, rögtön perelnek még családagot is bele szokták venni(hogy pl feleséged nevére iratattaod..).


De vagy valami gáz van az ingatlannal vagy az eladóval, mert szerintem fura hogy 3 külömbözö helyen 3 árért hirdeti. Szerintem az ilyen már túl akar lenni rajta 20 millióért is oda adja csak vigyed már.

2013. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gondjuk nagyon egyszerű – felhúztak egy házat, összevesztek, majd elváltak. Vannak ott ismerőseim, szóval tőlük tudom. Pénzszűkében vannak ezáltal, mert már egy ideje nem tudják eladni az ingatlant.
2013. aug. 5. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jelentsd le az irodáknak, hogy köszönöd, nem kéred tovább a közreműködésüket, mert egy ismerősön keresztül sikerült eladnod. Legyen mag az e-mail a dátummal együtt. Így te adtad el és nem ők. A levélben szerepeljen, hogy nem a hirdetésből lett tudomásuk az eladó házról, hanem az ismerősöd segített.

Ezzel védheted magad.

Ha nem teszed meg, sok csodát láthatsz az ingatlanosoktól és a bíróságtól. Nem könnyen mondanak le a jutalékról.

2013. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha te már felvetted az ingatlanirodával a kapcsolatot, akkor az adataid szerepelnek a rendszerben és az eladónak ki kell fizetnie a közvetítési díjat ha te veszed meg. Viszont nem értem, ha ilyen sok infód van az ingatlanról először miért nem az eladót kerested meg közvetlenül?
2013. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!