Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni hogy hogyan működik a ház vásárlás onanntól hogy megkaptuk a hitelt?

Figyelt kérdés
A bankba azt mondták hogy ők utalják a pénzt az eladó számlájára. Másfél milliót vettünk fel, a ház 1.8 millió. Vagyis 300 ezret nekünk kell még potolni. 500 ezer plusz önerőnk van. Azt is fel kell majd használni? Hogyan és mikor kell bemutatni, és mire számíthatunk ha jön az értékbecslő? Minden részlet érdekelne aki már benne volt, az értékbecsléstől az átiratásig.
2013. aug. 20. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy történt,hogy kifizettük a foglalót vagy előleget vagy nem is tudom minek hívják majd az a papír is kellett a bankba mert anélkül nem utalta volna a bank a hiányzó összeget.Nekünk nem kellett az értékbecslésért fizetni (hitel mellé járt) kijött körülnézett írogatott,fényképezett és távozott.Az előleg fizetés után már a földhivatali papírokra rákerült a nevünk így az értékbecslő után 1,5 héttel már a navtól is jöttek ki :))) Várakozás jött majd megérkezett a navtól az illeték egyik fele amit be kellett fizetni...majd a bank is kész volt mindennel így mehettünk a közjegyzőhöz.Miután azt elintéztük bankba vissza papír lead és várakozás az eladó hívására,hogy megérkezett a pénz és adja is a kulcsokat. Durván 2,5 hét múlva jött a telefon és jött az eladó a kulcsokkal majd elslattyogtunk az órákat átíratni majd kb 1 hét után a földhivataltól is megjött a papír,hogy miénk a ház majd kicsit később az illeték másik éléről is megérkezett a navtól a csekk. Röviden tömören ennyi volt,de ez a legelső papír aláírásától durván 2,5-3 hónap volt mire a kulcsokat a kezünkbe foghattuk.
2013. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!