Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magyarországra szeretnénk...

Magyarországra szeretnénk költözni. Meg tudnánk élni?

Figyelt kérdés

Ukrajnából Magyarországra szeretnénk költözni. A keret 22 millió ft, ebből kellene házat venni, olyan 13 millióból, autót 3 millióból, a maradék pénzből meg kezdeni valamit.

Üzletem van, itt abból élek, MO-n használható végzettségem nincs.

MO-n élők, szerintetek meg lehetne így élni 3 embernek (két felnőtt és a kisgyermekünk), mondjuk egy nagyvárosban, pl Debrecen?



2013. aug. 7. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A maradék pénzedből nem sokáig, kisbolt meg rengeteg van és nagyon sokan húzzák le a rolót.
2013. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
próbáld meg a dunántúlt, ott kicsit több a lehetőség mindenbe
2013. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben könnyebb, de Kelet-Magyarországon nehezebb a megélhetés. A gyerek szempontjából Debrecent javaslom - ha már te felvetetted: az agglomerációban kis szerencsével egyes részeken "palotát" vehetsz ennyi pénzért, de a külvárosban is találsz - akár még olcsóbban is - jó házat, lakást! Kisbolt mindenütt van rogyásig, abba nem tennék pénzt. De ha pl. jól beszélsz oroszul, azzal már lehet rendesen mit kezdeni. És vannak ott Ukrán cégek is, ahol nagy szükség van jó tolmácsokra - és még pénzed is marad!

A gyereknek meg a sport és iskola szempontjából egyértelműen inkább Debrecen.

(A Dunántúl is jó, de ott a pénzed kevesebbre lenne elég!!!)

2013. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hú, most nagyon lentvannak az ingatlan árak, nézzetek szét, én budapestet ajánlom, itt az ember, ha akar, mindig talál munkát, nincs olyan, hogy nincs, mert napi 500 új hirdetés jelenik meg. rengeteg ovi, suli, főiskola, egyetem van itt. egyébként kereskedelmi tapasztalattal tuti találsz melót.
2013. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pesten ha nincs kellő kapcsolatod hamar kijátszanak...

Minden jóval drágább.

Bármit akarsz csinálni, mindenre van kétszer akkora "sorállás".

Győződj meg mindenről inkább személyesen.

Én biztos hogy nem Pestet választanám!

2013. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Van néhány rokon Pesten, de nekem az a város túl nagy, meg elég messze lennénk mindenkitől.

Debrecenben azért gondolkodunk, mert nincs túl messze innen sem, ez rokonlátogatásnál jól jön, de még Debrecenből is megéri Ukrajnában tankolni, igaz csak 2000 ft-ot lehet spórolni egy tankoláson, tehát pusztán azért nem érdemes ki járni, viszont, ha úgy is rokonlátogatásba megyünk, akkor miért ne? Gondoltam még Nyíregyházára, de úgy gondolom Debrecenben több a lehetőség.

2013. aug. 8. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Debrecen jó választás; azt nem tudom milyen munka érdekelne, de a fordítással tényleg jól lehet keresni néhol, vagy akár egy szakmát is tanulhatnál házvétel után. Debrecentől nem messze ott van pl Kismacs, ott is megéri házat venni hosszú távra, mert ugye Debrecen vonzáskörzetében van, de azért mégiscsak egy nyugodtabb kis település, nekem is élnek ott ismerőseim.
2013. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nézd meg az oroszok hova járnak üdülni Magyaroszágra és a nyelvtudásoddal a helybelieket még taníthatod is oroszra. szerintem a menő a gyógyfürdők és környékük.Hajduszoboszló,és az oszág kelti régiói.
2013. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat és ötleteiteket!
2013. aug. 16. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!