Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mindenkihez kimennek helyszíni...

Mindenkihez kimennek helyszíni szemlére a NAV-osak aki ingatlant vásárol? (illeték miatt)

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2008-ban még nem jöttek, de ismerősöm most vett lakást és hozzá sem mentek ki.
2013. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenkihez, hanem szúrópróba-szerűen.
2013. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
De nem biztos, hogy tudsz róla, sokszor csak kívülről nézik meg az ingatlant, ha az is elég.
2013. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Írtak egy levelet, hogy biztosítsuk, hogy otthon legyünk, hogy be tudjanak jönni a helyszíni szemlére...egy ismerősék is nemrég vettek egy kis bontásra való parasztházat, és oda is kimentek...nem értem.... :(
2013. aug. 23. 11:28
 5/18 anonim ***** válasza:
Hozzánk is kijöttek és én ennek nagyon örültem különben elképzelhető,hogy ha kicsit jobban utána néznek mert kevesellték volna a vételárat akkor a lakóépületként bejegyzett melléképületet ami lakhatásra abszolút nem alkalmas és csoda tartotta már csak össze akkor azt tényleg lakóépületként veszik és sokkal több illetéket kellett volna fizetnünk. De érdekes volt mert előtte egy héttel az értékbecslőnek csupa jókat mutogattunk majd a navosoknak meg csak a csupa rosszat :) (noh igen még a banktól se kaptuk meg a kölcsönt,de már meg kellett oldanunk,hogy bejussanak... amúgy az illeték első felének a befizetési határideje utáni 4. napon kapta meg az eladó a banktól a pénzt..szóval előbb lett az illeték kifizetve mint ahogy ténylegesen a miénk lett volna a ház)
2013. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát, ha kaptál ilyen levelet, akkor ki fognak menni.

De mi ezzel a gond? Ha nem csaltatok az ingatlannal kapcsolatosan, akkor nem lesz ebből semmilyen probléma.

2013. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen. ki fognak menni, pont azért mennek már mindenhova, hogy ne lehessen megcsinálni azt, hogy azt mondod hogy 10 millióért vetted a lakást, közben meg 30-at ér.
2013. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem, csak nagy értékű, vagy gyanús árú ingatlanoknál.

Az én 35 nm-es panelom nem érdekelte őket.

2013. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Minket gyanúsnak találtak, mert tavaly januárban elég kedvező áron jutottunk egy romos házhoz. Még azzal is meggyanúsítottak, hogy a Mozaik Ingatlan honlapján árult ingatlan irányára is kamu volt és maga a weblap is... Ők ragaszkodtak a 10 évvel ezelőtti árfolyamhoz. Végül nyilatkoztam, hogy bizony annyi volt amennyi. Egy forintot nem csaltunk el, már annak is örültünk, hogy nyertünk a vételen. Persze a felújítás jó sokat elvitt és ők a felújítás közepén érkeztek áprilisban... Még jó, hogy voltak átvételi fotók dögivel.
2013. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Illeték megállapításánál nem minden esetben szemléznek, viszont, ha küldenek levelet, akkor sem kell egyből rosszra gondolni! - tudom a levél első olvasatra elég barátságtalan :-)

Nálam is voltak és elmondták, hogy a rendszerükben van egy árbecslő és az általuk megállapított érték kb 20-25%-os sávjában elfogadják a szerződéses értéket.

Mint kiderült nálam az ügyvéd bénázott, mert az ingatlanhoz tartozó garázs, melléképület értéke nem lett külön feltüntetve és ennek megállapítása okán jöttek. A lakás értékét nem is firtatták még úgy sem, hogy már elkészült a felújítás, mikor szemléztek.

2013. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!