Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelban lakók! Lenne pár...

Panelban lakók! Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Milyen panelban az élet?

2. A közös költség mire való? (Ugyértem akkor ha semmi rezsi,lépcsőháztakarítás stb.. nincs benne)

3.A rezsi magas? Tényleg azért olcsóbbak a lakások mert a rezsi összege előnytelen?

4. Minden hallatszik? Rengeteg olyan kérdést olvasok itt az oldalon amiben az áll, hogy panelban laknak és minden hallatszik, majd a "rossz" szomszédot okolják azért mert él, ami köztudottan zajjal jár (vagy pont fordítva).

5. Mi (mármint inkább Nagy) a külömbség a "törpepanel" (4 emeletes) és a 10 emeletes rendes panelok között?

6. Távfűtés/házközponti fűtés között mi a különbség? Melyik a jobb?

7.Közbiztonsággal meg vagytok elégedve? (És itt nem pl. a Szigony utcai lakótelepre gondoltam, hanem valami normálisabb hírű telepre)

8. Tömegközlekedés jó a közelben?

9.Milyen a kilátás a felsőbb emeletekről? :)

10. Szerintetek mennyi egy 3 szobás panel normál ára? Gondolom ha olcsóbban adják valami van a lakással. (Rosszabb állapotú, rossz szomszéd, hitel stb...)

Ezeken kívül bármilyen észrevételt, tapasztalatot, történetet, tippet nagyon szívesen fogadok!

Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett. Elnézést a helyesírási hibákért...

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. szept. 8. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyilván függ a lakóközösségtől. Én családi házban nőttem fel, nem is célom panelban megöregedni, de egyelőre elvagyok.

2.Ezt nem értem pontosan. Nálunk a közösköltség tartalmazza: közös helyiségek villany/fűtésköltsége, biztosítás, felújítási alap, szemétszállítás, takarítás, közös képviseleti cég díja.

3.Szerintem pl. a rezsi víz, villany része független a paneltől, esetleg a fűtés lehet kérdéses, célszerű olyat nézni ami legalább egyedi mérős, akkor valamennyire azt is tudod szabályozni.

4.Nyilván áthallatszanak dolgok, de nem olyan mértékben mint amilyen legendák keringenek. Vagy szerencsém van.

5.10 emeletesben lakom, nyilván itt több lakás van, többféle emberrel találkozol a házban, mindenki mást gondol bizonyos dolgokról, így nehezebb megegyezni a közös ügyeket érintő kérdésekben, pl. felújítás, fejlesztések. Összehasonlítási alapom nincs.

6.Távfűtéses egyedi mérősben lakom, összehasonlítási alapom nincs, a legkeményebb hónapban 20-22 ezer körül van a számla.

7.Tűrhető, nyilván nagyban függ a környéktől.

8.Jó, metró 8-10 perc.

9.Földszinten vagyok.

10.Sok tényezőtől függ, de a rossz szomszédot nem fogják beleépíteni az árba. Ha mész lakást nézni, járd alaposan körbe a környéket, esetleg kérdezősködj a szomszédoknál, közös képviselőnél(pl. ház költségvetési egyenlege).

2013. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem panelban (házgyári ház) élek, hanem alagútzsalus technológiával épült tízemeletesben, de azért válaszolok, hiszen a köznyelvben ez is panelházként van jelen.


1) Az élet olyan, mint bármelyik társasházban. Kifoghatsz egy jó közösséget és kifoghatsz egy olyan házat is, ami tele van problémás lakókkal. Mivel ezekben az épületekben viszonylag magas a lakások száma, így a nagy számok törvénye alapján biztos, hogy lesz egy-két problémás lakó. Én mindenesetre szeretek itt élni.

2) Nálunk a közös költség tartalmazza a lépcsőházi világítás, a liftek (2 db - egy személy és egy teher) üzemeltetési költségét, továbbá a szemétdíjat és a közös vízdíjat (szemétledobókban lévő vízcsapok, illetve a ház körüli zöldterület öntözése). Ebben van benne a házmester bére, a közös épületbiztosítás, a konyhai gáztűzhely átalánya és a felújítási alap díja is. Nálunk saját kazánház is van, ezek karbantartása is ebből megy.

3) Én ebben annyira nem hiszek, hogy előnytelen lenne. Az elektromos áram és a víz- és csatornadíj pont ugyanannyi, mint egy nem panelban. A fűtés és a melegvíz az ami miatt több lehet, de mivel nálunk mindkét mennyiség mérve van, így annyit fizetek, amennyit elhasználok. A kábeltévé és internetszolgáltatás viszont itt jóval olcsóbb, mert a nagy szolgáltatók rendszere közül 5 is ki van építve és egymás árai alá licitálnak az ügyfelek megszerzése érdekében. Ami plusz költség, az a közös költség, ez az ami például nem jelentkezik a családi házaknál. Ezért gondolja mindenki azt, hogy itt drágább az élet. De azt már senki nem veszi figyelembe, hogy a családi házaknál mindent a tulajnak kell állnia, ami egy tetőcsere esetében több millió forint is lehet.

4)Nálunk csak az erősebb zajok hallatszanak, a normál életvitelhez tartozó hangokat nem hallom (beszélgetés, fürdés, stb.)

5)Leginkább az emeletek száma, illetve az, hogy a tízemeletes épületekben van lift és szemétledobó.

6)A távfűtés azt jelenti, hogy a lakások távolról vannak fűtve. Valahol a városban van egy vagy több hőközpont, ahonnan a felmelegített vizet többnyire földbe ásott csövekben szállítják a lakásokhoz, illetve a lehűlt vizet vissza a hőközponthoz. A házközponti fűtés pedig azt jelenti, hogy a társasház saját hőközponttal rendelkezik. Melyik jobb? Nehéz megválaszolni, mert mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya is. A távhőnél nehéz egyedi igényeket kiszolgálni (pl. egy ház kéri csak a fűtés elindítását), de valamennyire környezetkímélőbb. A házközponti fűtés esetén a fűtés a lakók kényelme szerint bármikor ki- és bekapcsolható. Viszont a kazánokat fenn kell tartani, illetve meghatározott időnként cserélni is kell, ami nem kis költséget jelent a lakóközösség számára.

7) Vidéki megyeszékhelyen élek, teljes mértékig meg vagyok elégedve. A ház két bejáratát, a két felvonót, illetve a parkolót zárt láncú kamera figyeli a nap 24 órájában.

8) Igen, jó számos helyi autóbuszjárat megállója van 3-5 percnyire.

9) 9. emeleten lakok és fantasztikus a kilátás. Egy vidéki nagyváros szélén áll a ház (legutolsó magas épület), gyönyörű kilátás van a környező dombokra, erdőkre és a családi házas övezetekre.

10) Erről nem tudok nyilatkozni, nincs tapasztalatom a budapesti ingatlanok árával kapcsolatban. A testvéremék most árulják a Zuglóban lévő hetedik emeleti kétszobás panellakásukat, az ingatlanos 7,8 millió forintért hirdette meg. Ez most sok vagy kevés, én nem tudom :)

2013. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én laktam panelban egy ideig, most már szerencsére nem, de válaszolok:


1. Rajtad múlik, na meg a szomszédokon.


2. Először is vannak közös helyiségek, azokat is fenn kell tartani, gondolj például a lépcsőház világítására. Aztán ott van a szemétszállítási díj, ami szinte minden esetben a közös költség része. Ott van a közös képviselő juttatása is, mert nyilván nem ingyen intézi a ház ügyeit. Kötelező a felújítási alap, és nem is árt, hiszen időnként a közös helyiségekben vannak felújítandó dolgok, de a ház külső felújítása is ebből megy, amikor eljön annak az ideje, vagy pl. szigetelése.


3. Ez változó, általában szigetelt házban, költségmegosztóval egészen korrekt lehet, ám a tapasztalatom, hogy a gázkonvektoros lakásokhoz képest így is drágább évente, mert nyáron is fizetni kell elég komoly fenntartási költséget. De ez csak a fűtés, nyilván a többi rezsiköltség nem függ attól, hogy panel.


4. Alapvetően elviselhető, ha nem extrém zajos a szomszédod, vagy nem extrém érzékeny a zajokra, és zavarja a te zajod. Egyébként most tégla társasházban lakok, és nem vastagabbak a falak, mint a panelban volt.


5. Én 4 emeletesben laktam, és ismerősök elmondásai alapján úgy tudom, jellemzően 10 emeletesekben a lift fenntartása meg tudja dobni a közös költséget jelentősen.


6. Házközpontinál saját kazánja van a társasháznak, ezzel legtöbb esetben olcsóbban lehet kijönni, mert ugyan az erőmű hatásfoka jobb a lakóház kazánjánál, de ott fizeted az erőmű és a távhő árrését, és ki vagy nekik szolgáltatva, valamint a vezetékek hőveszteségét, nálunk például 7-8 km volt a hőerőmű és a ház között...


7. Alapvetően nem panel, nem panel kérdése, a mi városunkban például a legrosszabb lakótelep szocreál tégla házakból áll. A két legnagyobb panel lakóteleppel nem is ez volt az elsődleges gond, mert ugyan veszélyes emberek kevesen akadtak, viszont meglehetősen alja emberekből nagyon sok volt. Amolyan igazi prolik, koszosak, büdösek, nagyszájúak, buták, stb., stb. Meg genetikailag hiperpigmentáltak is, igaz sokkal kevesebben és sokkal békésebbek, mint az említett szocreál lakótelepen.


8. Vegyes volt a kép. Alapvetően a nagy lakótelepeknek jó a tömegközlekedése, mert sok ember él bennük, ezért sűrű járatok visznek mindenfelé. Mi a lakótelep belvárostól távoli végében éltünk, ahol a lakótelep buszpályaudvara volt, a belváros felé csúcsidő környékén 10 percenként járt egy igazi prolijárat, ahol meglehetősen "érdekes" volt az utazóközönség, egy másik járat negyedóránként járt, de sokkal kulturáltabb volt, mert nem a lakótelepen keresztül ment, hanem az egyetem felé, viszont rendszeresen kimaradt, amit sosem mondtak be, hogy nehogy átszálljon másikra. A város vidéki pályaudvara és a vasútállomás felé viszont katasztrófa volt a közlekedés.


9. Nem tudom, másodikon laktunk. Ugyanebben a városban van egy kisebb lakótelep, ahol hegyoldalban vannak 10 emeletesek, gyönyörű lehet onnan a panoráma.


10.

Hol? Gondolom Budapesten gondolod, de Budapesten belül sem mindegy.

Nem feltétlenül hirdetik olcsóbban a problémás lakásokat, mert gyanús lenne, inkább igyekeznek a problémát elrejteni, pl. olyan időpontban mehetsz megnézni, mikor nincs otthon a problémás szomszéd.

2013. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egyedi mérőről még annyit, hogy az a mérő, ami a lakásban van, valójában csak költségmegosztó, rendes mérője csak a társasház egészének van.


Tehát gyakran lutri, hogy fűtési szezon után visszakapsz vagy még fizetned kell, mert nem csak az számít, hogy a te mérőd mennyit mutat, hanem hogy másoké mennyit. Mi nem mertünk emiatt fűteni (végig 0-n volt a radiátor), így 19-21 fok volt nálunk télen, viszont szép összeget visszakaptunk.


Éppen emiatt nagyon fontos költségmegosztós panelnál a lakás elhelyezkedése. Szinten belül a középső lakás a tuti, egy 4 emeletes panelban pedig a 2. és a 3. emelet a legjobb ebből a szempontból, ugyanakkor az összes szempontot figyelembe véve én az 1. emeletire szavaznék. Földszintet semmiképp, hacsak nem vagy mozgáskorlátozott, a legfelső emelet szintén nem ajánlott, ahol egyébként nyáron a legmelegebb van.


Fekvés is necces dolog, mert ha pl. délnyugat felé vannak az ablakaid, akkor lehet, hogy ez jó télen, de nyáron meghalsz a hőségben.

2013. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg, rezsinél kihagytam azt is, hogy a meleg víz drágábban jön ki panelban, mert azt is a távhő biztosítja. Nálunk 2000 Ft volt 1 köbméter meleg víz, amikor 800 Ft/köbméter volt a hideg víz csatornadíjjal, és azóta saját vízmelegítős tapasztalattal mondom, hogy az 1200 Ft / köbméter méregdrága a vízmelegítésért. Ráadásul nem megfelelő napszakban fürödve gyakran egészen hideg volt az a panelos meleg víz.


Az én véleményem amúgy, hogy jobban jársz, ha nem panelba költözöl, rengeteg hátránya van a tégla társasházakkal szemben, és nem is mindig olcsóbb.

2013. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Még nem biztos, hogy panelba megyünk. De jó, ha tudok egy-két dolgot! :)
2013. szept. 9. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Panelban az élet átlagos. Szar, hogy nincs egy kert, de jó, mert nem egy körfolyosós ház, ahol a sok Lakatos között világítasz.


2. A közös költség megy a lépcsőház takarításra, a közös áram és víz fogyasztásra, szemétdíjra, és egyéb vis major kiadásokra, pl, betört üveg, falfirka, liftjavítás. Azért írom a vízfogyasztást, mert a legtöbb panelben, ahol rendes szemétledobó van, van mellette egy csap, pl. ha takarítanak, onnan visznek vizet.


3. Igen, sok minden, de azért sokan túlzásokba esnek. Ha pl. fürdesz, és fölötted kiabálnak, azt hallani. Ha piszkálod a radiátort, azt az egész ház hallja. Erre jó poén éjszaka kalapáccsal megütögetni:) Nálunk nem olyan gáz, nincs ordító kisbaba, de van cserébe bunkó, öreg, süket lakó. Én azt gondolom, hogy ez oda-vissza megy. Ha ők elkezdenek hangoskodni, akkor szólok. Ha nem fejezik be, akkor berakom a kedvenc zenéimet, mert kevés szomszédnak hangosabb a tv-je, mint nekem.


5. Egyértelmű. Többen vannak, több a zaj, több az átjárás, de előbb és többen jönnek segíteni, ha éppen kirabolnak.


6. A házközponti és a távfűtés ugyanaz. A Főtáv számlázza a fogyasztásod, tehát ha kell, ha nem, egész fűtési időszak alatt 25 fok van a lakásban. Cserébe kapok 25.000-40.000 ft közötti számlákat. Nyáron 10.000-15.000 ft a készenléti fűtés, ami egy lehúzás, de mindegy.

Ha van ún. egyedi fűtésed, akkor annyit fizetsz amennyit fogyasztasz. Tudod állítani.


7. Én abszolút. Káposztásmegyeren lakom, imádom.


8. Nem a legjobb, de nem lehet minden tökéletes. Jár itt kb 3 busz meg egy villamos.


9. Én a 6.-on lakom, átlátok Fótra, Dunakeszire, Rákospalota kertvárosára, és a nagyanyám állítása szerint a Gödöllői dombságot is látni. Szeretem.


10. A miénk értéke a mostani állapotában (átlagos/jó) olyan, 10 millió körül van. Ha beépíttetném, felújítanám, akkor lenne olyan 11-12 milla.

2013. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. szept. 17. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!