Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 20 éves házat megéri megvenni?...

20 éves házat megéri megvenni? Sokat kell rá költeni?

Figyelt kérdés
Melyik ház a jobb: újépítésű kicsi rosszabb közlekedéssel, de tökéletes állapotban vagy nagyobb 20 éves jobb közlekedéssel esetleges rejtett felújítandó műszaki állapottal, ha árban ugyanaz? Ti melyiket vennétek?

2013. szept. 11. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hozzáértővel kell menni és átnézni a régebbi házat. A környékünkön nagyon sok a hetvenes években épült ház, vannak közte az akkor elérhető legjobb anyagokból épültek, amikre igazából csak egy festés kell és lakhatóak - nekem mindenképpen a második lenne a szimpatikusabb, ha elfogadható állapotban van (épek a falak, nem kell a komplett tetőt cserélni azonnal, nem vizesedik stb).


Ha az újépítésű sorház, akkor meg főleg.

2013. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért mostanában főleg ha direkt eladásra építik a házat akkor nem igazán a minőség a cél... Mondjuk én főleg az új társasházi lakásokról hallottam sok panaszt.

A kicsi mennyire kicsi??Vannak gyerekek???Terveztek gyerekeket??A tervezett gyerekekkel is kényelmesen el fogtok férni???

Én a nagyobbat venném meg...1 gyerek volt amikor házat kezdtünk nézni és még 2 gyerek volt tervezve...szemelőt tartottam azt,hogy én csak a fenekem berakom a kocsiba,de lesz amikor majd nem tudom suliba vinni őket és akkor ők is könnyen eltudjanak oda jutni anélkül,hogy 3 órával előbb elindulnának stb stb

2013. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, van gyerek, és remélem lesz is még. Mindkettőben elférnénk, az egyik 60, a másik 90 nm. A közlekedés nekem nem gáz, mindkét helyen van minden, ami egy gyerekes családnak kell helyben, csak a férjem utazna az újépítésűtől plusz 1,5 órát minden nap a másikhoz képest. Igen, én is hallottam amúgy, hogy mostanában amin tudnak spórolnak építkezésnél, szóval, lehet, hogy a régebbi minőségibb anyagokból van, nem tudom. Szakember alatt mit értetek: statikust, bádogost, ács vagy kőműves?
2013. szept. 11. 09:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, mégegy dolog: ha alapvetően jó állapotban lenne a ház, akkor mekkora tétel lehet egy tisztasági festés, mert ugye az plusz költség a régebbinél, és itt még ez a minimális szocpol sem járna.
2013. szept. 11. 09:48
 5/9 anonim ***** válasza:

A festés nagyban függ a fal állapotától: ha javítgatni kell, mert esetleg nem egyenes, akkor az ugye emeli az árat - látatlanban én nem tudnék mondani semmit.


Viszont az a napi másfél óra utazás nálam akkora hátrányt jelentene, hogy eszembe se jutna megvenni: napi 2*2 órát buszozok a munkahelyemre, már nézem hogy költözhetnék közelebb. Azt a megspórolt időt töltheti a gyerekkel vagy akár elég a kert gondozására (még akkor is ha ültettek valami zöldséget, pl. répa, krumpli és társaik).


Szakember alatt ismerős, megbízható, építésben jártas kőművest értettem például: aki ránézésre meg tud állapítani olyan dolgokat, amiket esetleg ti nem. Átnézi a falakat, kikérdezi az eladót, felmegy a padlásra megnézni a tetőt, megnézi a födémet, beépített anyagokat és meg tudja mondani kb. mire kell majd költeni az elkövetkezőkben és mennyit, érdemes-e megvenni.

Elég sokat számít, hogy milyen vastagak a falak, milyen a fűtés, milyen a szigetelés, a nyílászárók (ezek cseréje nagyon komoly összeg lehet), az alap, a födém meg ezer más dolog - laikust nagyon be lehet vinni a sűrűjébe a dolgoknak. Én szerencsére elég sokmindent meg tudok csinálni, így én egy átlagos állapotú 20 éves házba simán bele mernék vágni.


Sőt, ugyanígy elvihetitek ám a szakit az újépítésűhöz is, meghallgatni mit mond róla.

2013. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Falun vettünk házat,iskola és óvoda is van gyalog oda-vissza 10 perc :) A város 11km-re van ahol férjem dolgozott és pikk-pakk jött ment a munkahelyére majd 1 év múlva áthelyezték őt :S Hivatali munka időbe dolgozok és mivel teljesen ingyen van neki a busz (a benzin meg lenne vagy havi 30000 és csak kb 20 perccel előbb lenne itthon) így 2 átszállással jár reggel 5 kor indul és este 6 előtt pár perccel esik haza...2 kicsi gyerekkel vagyok és segítségem nincs szóval néha nem kellemes,hogy teljesen magamra vagyok mindenre utalva mert bármit kell intézni,vásárolni vagy bármi akkor azt egyedül kell megoldanom,az óvodába is izgalmas a szülőértekezlet 2 gyerekkel...miután 5 órakor kezdődik mindig minden ilyen és ő akkor még javába az út felénél jár.

2013. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
20 éves ház még egyáltalán nem öreg ház. Már kijöttek a hibái. Az új mindig lutri, főleg, ha kispórolták a lényeget.
2013. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Az újbol manapság szeretik kispórolni az anyagot így én szerintem a régebbi mellett döntenék. Nekünk is régi házunk van (30 éves) van rajta mit csinálni, de olyan erős falai vannak, olyan jó anyagokból épült, hogy lemerem fogadni, hogy még az unokáimat is ki fogja szolgálni:)
2013. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek, holnap megyünk szakemberrel a régit megnézni újra.
2013. szept. 12. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!