Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 6 millióból mennyit lehet...

6 millióból mennyit lehet általában alkudni?

Figyelt kérdés

Összeírtam pro-kontrát, hogy miért kellene engedjen az árból:


Negatívumai:

-átlagos állapotú

-elektromos vezetékek még az eredetiek

-nyílászárók a régi fa ablakok

-pici alapterület, egy szoba, sötét konyha

-főúton van


Pozitívumai:

-van erkély

-a háztömb két oldala le van szigetelve

-magas emeleti


Ezek után ti mennyit alkudnátok, és mi az amit már nem fizetnétek ki?


2013. szept. 27. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Adok 2-t kp-ban! Kell vagy nem?
2013. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tetro ***** válasza:

"-pici alapterület, egy szoba, sötét konyha"

ha 200nm lenne, akkor biztos nem is hatmilliót kérnének érte :D

2013. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alkudozás mértékét ami megszabja:

-piaci ártól való eltérés mértéke

-mekkora a kereslet

-menyire akarja eladni

-menyire akarod valóban megvenni

-menyire jól alkudozol

2013. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha én hirdetném 6 millióért akkor negatívum-pozitívum ellenére is maximum 500 ezer forintot lennék hajlandó engedni. Ha kell 5.5 millióért elviheted. Ha nem kell akkor nem kell megvenni.
2013. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 500ezret is csak akkor engednék, ha kp-ban fizetsz. Ha Várni kell a hitel intézésére, akkor 250-300.


Persze nem mindegy, hogy a környéken mennyiért mennek a hasonló lakások. Mert ha jóval olcsóbban, akkor az átlagárig leengedném, akkor direkt bele lenne kalkulálva a meghirdetett árba az alku. Ha A többi lakás is ezen az áron megy, akkor áll amit az elején írtam.

2013. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Mennyi a környéken az eladó lakás, azokat mennyiért árulják, mennyi idő alatt szoktak ezek elkelni, milyen az eladó személyisége, eladási hajlandósága (pl. sürgős neki, vagy eladja, ha jó árat kap érte), stb., stb. Szintén nagyon fontos, hogy készpénzes vevő vagy, vagy hitelt intézel, előbbi esetben általában nagyobbat tudsz alkudni.


A mostani ingatlan piaci helyzetet nézve általában az országban az a jellemző, hogy a lakások a meghirdetetthez képest jóval olcsóbban kelnek el, és az az eladó tudja eladni, aki hajlandó engedni. Mi 7,5-ért hirdetett lakást 6,7-ért vettünk meg, de volt más vevő jelölt is, és őt kellett felül licitálni (6,8-at ajánlott érte, de ő közvetítőn keresztül érkezett, így velünk járt jobban az eladó), egyéb esetben többet is lehetett volna alkudni.


Én amondó vagyok, így látatlanban, mert nem ismerem adott környék ingatlan piacát (te aki arra keresel lakást, erről többet tudhatsz), szerintem legfeljebb 5 milliót ajánlj érte, aztán ha nem fogadja el, akkor esetleg valamivel magasabb összegben még mindig megegyezhettek. De mondom, ezt így látatlanban, mert olyat is láttam, ahol 8,8-ért hirdették, miközben a hirdetésben a dolgok fele sem volt igaz, a szomszéd lépcsőházban meg ugyanolyan méretű és állapotú lakás 5,5-ért kelt el. Szóval nem árt összevetni a környék eladó lakásaival is, én az 5 milliót arra az esetre mondom, ha a környéken is ennyiért árulnak hasonlókat. Ha mondjuk hasonlót 5-ért árulnak, akkor legfeljebb 4,5 milliót mondj.

2013. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arról, hogy mennyire eltérnek a meghirdetett árak, és a ténylegesen megkötött eladások árai, egy példa valakimék, akik elváltak és eladták a régi házukat (ami közös tulajdon volt). A válási szerződésben benne volt, hogy 7 millióért hirdetik (ingatlan értékbecslő volt a tettes...), de legfeljebb 5,5 millióig mennek le. Meg is hirdették, le is mentek 5,5-ig, miután nem akadt vevő, végül közösen megegyeztek egy vevővel 4 millióban, és örültek, hogy valaki elvitte.
2013. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Abból lehet nagyon alkudni, amit nem a reális értékén hirdetnek meg, hanem bíznak abba, hogy hátha elviszi annyiért valaki, vagy nem aludozik nagyon. Ha azonban már így is olcsóbban hirdeti, vagy ez a lakás reális értéke, akkor 200 ezernél többre ne számíts. Főleg ilyen kicsi árnál.


Most pl. ha a miénket meghirdetnénk, nekem aztán akármi rosszat mondhatnának rá, 200-200 ezernél többet akkor sem engednék.


Amúgy az eladónak nem szabad semmi véleményt nyilvánítanod. Ha lefikázod, hogy sötét, meg régi a vezeték, akkor úgy lesz vele, hogy ne fikázzad te csak le az ő lakását, meg ne nézd hülyének jó az, csak azért mondod, hogy hátha akkor megijed és olcsón adja.

2013. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8:

A reális értéke ott van, amennyiért megveszik. Ha feltétlenül ragaszkodsz, hogy 200-nál többet nem engedsz, akkor vagy lesz valaki, aki megveszi előbb-utóbb, vagy valójában még lejjebb van a reális értéke.


Egyébként az ingatlanérték becslők is eleve olyan értéket mondanak, amennyiért nem lehet eladni, de ők is belekalkulálják, hogy a jelenlegi piaci helyzetben a vevő alkudni fog.

2013. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha regota hirdetik, es nagyon kell nekik a penz, 5.2-ert el tudod hozni!Tapasztalat!
2013. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!