Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek kell azt kifizetni?...

Nyuszifülcsi kérdése:

Kinek kell azt kifizetni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárása elött állok. Meg is van a lakás tetszik semmi gond nincs vele.A rajt lévő víz, gáz, villány elmaradott tartozását nekem kellene kifizetnem ha megvásárolnám?

#vásárlás #ingatlan. tartozás
2013. okt. 12. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogy. Az eladót illeti a teher.

Az adáv-vételiben rögzítitek az órák gyári számát és az éppen aktuális állását. FÉNYKÉPET készíts róluk!

Mind a ketten aláírjátok a szerződést, majd elballagsz a közművekhez és tulajdonosváltás miatt kötsz velük egy szerződést, ami azoktól az óraállásoktól fog neked ketyegni, ami az adás-vételi szerződésben szerepel.

Az előtte lévő tartozást meg majd leverik az eladón.


Nálunk pl. leszerelték az eladó áram óráját, mivel az anyja halála után semmit sem fizetett, pedig üresen állt a lakás.

Szerződés aláírás előtt bementem érdeklődni, hogy ilyen esetben mi a megoldás, mire közölték, hogy adás-vételibe bele kell ezt foglalni, hogy az óra nincs. Kell az ő csekkjéről a gy.szám és az aláírt papírokkal ballagjak be hozzájuk szerződést írni.

Mindent megcsináltam és másnap már kopogott az áramos, hogy megjött az órámmal.

2013. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Már azt hittem engem terhel de megnyugodtam!

2013. okt. 13. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólót szeretném kiegészíteni saját tapasztalatommal.Ragaszkodj ahhoz,hogy a villanyáram mérőóráját ha nem kapsz újat akkor az legyen bevizsgálva és hitelesítve a szemed előtt!! A víz és egyéb közműnél új mérőórákat szoktak feltenni! Az elmaradott tartozás lehet ha az önkormányzatnak tartozik (kommunális adó)?
2013. okt. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a kommunális adót még nem tudom, de az rendezve van tudtommal.
2013. okt. 14. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!