Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél a kauciót mikor...

Albérletnél a kauciót mikor kell kifizetni?

Figyelt kérdés
nyilván még költözés előtt. de lehet úgy h mondjuk márciusban kifizetem az x hónap kauciót és áprilisban költözök csak be? mert tudnám fizetni a lakbért + a rezsit de azt nem bírnám egybe kinyögni h x hónap kaució + még az hónapi lakbér + rezsi
2012. dec. 1. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megbeszélés kérdése.
2012. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valóban megbeszélés kérdése, de első hónapban nyilván nem kell rezsit fizetned, hiszen fogyasztás után fizetsz. Vagy nem?
2012. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy egy hónappal előtte megkötöttük a szerződést (a tulaj megkapta a 2 havi kauciót plusz az első havi bérleti díjat) de a beköltözés napja szerinti dátumot írtuk rá.
2012. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk aktuális a téma úgyhogy leírom hogy nálunk hogy történik:


Ma a szerződést aláírtuk, kifizettük a kauciót, és minden hónap adott napjáig (nekünk 10.-e) kifizetjük az albérleti díjat és a közös költséget. A következő hónaptól kezdjük csak a rezsit fizetni, miután már használtuk (hiszen addig mit fizessünk? Amit mások használtak?


DE


Minden tulaj mást talál ki, viszont szerintem ez a legkorrektebb megoldás.

2012. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Rezsit a fogyasztásod után kell fizetned. Max. a közös költség az, amit még elkérhetnek a bérleti díjon és a 2 havi kaución kívül.

2012. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tulajtól függ, van aki nem kér, de szerintem általában igen, 1-2 havit.
2012. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én adok ki lakásokat, és pont úgy történik, ahogy a 3. válaszoló írta.
2012. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ahogy a 4. válaszoló írta. Sosem írunk rá hamis dátumot, mert adózunk utána, és az APRH elszámolások miatt fontosak a pontos dátumok.
2012. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bajer ***** válasza:
Két hónapja adtam bérbe az egyik lakásomat régi ismerősömnek. A szerződést megírtuk, a kauciót aznap kifizette, a lakbért pedig következő hó 6.-án. Előfordul, hogy 1 vagy 5 ezerrel elmarad és 1 hét múlva fizeti ki, de nem csinálok belőle problémát. A rezsit a végső határidő előtt mindig befizeti, hiszen a szolgáltatótól nem kap haladékot.
2012. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, a rezsit a tulaj szokta kifizetni, és a bérleti díj fizetésekor a csekket bemutatja a bérlőnek, aki a bérleti díjjal együtt fizeti a rezsit. Így biztos, hogy nem lesz elmaradása. Kb. 20 éve foglalkozom lakáskiadással.
2012. dec. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!