Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Statikusok! Érdemes panellakás...

Statikusok! Érdemes panellakást venni?

Figyelt kérdés
Mennyire állékonyak ezek az épületek? Kötelezi -e a lakókat a hatóság rendszeres statikai felmérésre? Befektetésnek vásárolnék ilyen lakást, de nincs értelme, ha pár engedély nélküli falbontó, kivitelezési hiba stb. miatt összedől az egész pár éven belül.
2013. okt. 17. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ezt most úgy írtad mintha mindennapos lenne az, hogy összedől egy panelház. Ne aggódj, tovább fognak állni, mint a ma divatos lakótelepek, amiket lakóparkoknak hívnak.


A házgyári nagypanelos épületek szerkezetét száz évre tervezték, még a legidősebb panelház is csak a felénél tart. Az ilyen épületek gyenge pontjai a gyorsabban avuló infrastruktúra (közművek, fűtés, liftek, hőszigetelés, nyílászárók). De ha ennyire félsz, akkor ne sajnáld a pénzt és kössél rá biztosítást, így ha összedől, akkor se úszik el az összes befektetésed.

2013. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:DD
2013. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én egy olyan panel lakásról sem tudok ami itthon összedőlt volna... Ekkora marhaságot. Inkább a fűtés számla miatt lehet aggódni...
2013. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
én is a fűtés miatt aggódnék :)
2013. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es ! "A házgyári nagypanelos épületek szerkezetét száz évre tervezték "

Miket irkálsz.Ezt a számot honnan vetted ? kitaláltad ?

Betonból és betonvasból van. A beton 300-évig köt. Utána meg ki tudja mikor fog szétmállni. A betonvas pedig sokkal keményebb a normál vasnál,nagyon nehezen korrodálódik,stb.

2013. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5! Nem magamtól találtam ki, elhiheted. Az egyik diplomám építőmérnöki. Igaz, hogy nem panelházakból szereztem a diplomámat, de néhány előadás erejéig meg lettek említve ezek az épületek is. Az rendben, hogy a beton és az acél hosszú élettartammal rendelkezik, de ne feledkezzünk meg róla, hogy ezek az épületeket a helyszínen hegesztették össze és nem ott öntötték ki, mint például egy alagútzsalus épületet. A falelemek illesztését ugyan megfelelő anyaggal kitöltötték, de ezek az illesztések maradtak továbbra is az épület gyenge pontjai. Ezekhez az illesztésekhez előbb-utóbb bejut a víz és korrodálni kezdenek a fém szerkezetek. Ezért is becsülik a panel épületek állékonyságát 80-100 évre.
2013. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, azért ismerek panelházat, aminek a sarkainál 20 éve tenyérnyi rések éktelenkedtek.

A fűtés egyébként tényleg nagy rákfenéjük, meg az, hogy némelyiknél csak egyik oldalról van meghagyva út pl a tűzoltóautónak.

2013. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es. Nem vitázni akarok ! De az az idő nagyon kevés ,Még a 1800-as évek végén ,és az1900-as évek elején épült paraszt házak ,a mai napig állnak,pedig nincs 1 kg beton v vas,de még tégla sem bennük. Hátakkor a panelek. írod a hegesztést.Ha Mérnök ember vagy és Műszaki ,akkor tudnod kell,hogy a hegesztés sokkal acélosabb mint a normál vas. Csak egy példa,a hegesztést nem igen lehet elvágni vasfűrésszel,vagy ha el is több lappal,tehát az a része is korrózió álló. Akkor gondoljunk a hidakra amiket azért elég elavult módszerekkel gyártottak,és nem a mai igénybevételre tervezték,és a kordoráció,és időjárási viszontagságok is a lehető legkomolyabb. És a mai napig,de még a jó ég sem tudja meddig fognak állni.
2013. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as! Ahogy már említettem, ezt az időintervallumot nem én találtam ki, nekem ezt tanították anno a főiskolán.


A panelos épületek rendkívül gyorsan épültek, egy-egy tízemeletes épület összeszereléséhez mindössze néhány hét volt szükséges az alépítmény és a fogadószint elkészítése után. Az építés során számos kivitelezési hibát említ az ÉMI, különösen a csomópontok kibetonozásánál. Ha jól emlékszem, akkor a friss beton lúgos anyagnak számít, ez elvileg megvédi a betonban lévő betonacélt a korróziótól. Viszont a technológiai fegyelmetlenségek miatt a beszivárgó vízzel együtt bejutó anyagok csökkentik a beton magas PH értékét, ami egy idő után ahhoz vezet, hogy elindul a korrózió. A korrózió hatására az acél keresztmetszete folyamatosan csökken, ezáltal csökken a teherbíró képessége is. A rozsda ráadásul nagyobb helyet akar kitölteni a betonacél korábbi keresztmetszeténél, ami a beton berepedezéséhez vezet, ami utat ad a további nedvesség bejutásához. Ha jól emlékszem, akkor valahogy így magyarázták el nekünk, hogy miért csak ennyi időre tervezték a házgyári nagypanelos épületeket.


Megjegyezném, hogy már 8 éve nem vagyok a szakmában, akkor is településmérnökként tevékenykedtem másfél évig. Jelenleg a járműiparban keresem a családom számára a kenyérre valót gyártásmérnökként (villamosmérnök diplomával).


A legnagyobb videómegosztón remek videókat lehet találni ilyen épületek összeszereléséről, ha néhányat megnézel akkor megérted, miért nem mertek a mérnökök nagyobb szavatosságot vállalni. Abban az időben se a minőség, hanem a mennyiség volt a fontos.

2013. okt. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kettő ilyen épületről tudok ami össze dőlt,és azt se saját önerejéből!

Az egyiket az okos kínai kis emberek rombolták le úgy,hogy a ház felépítése után kezdtek el mélygarázst építeni,a ház alól kiásták a talajt és paff.

A másik meg nem meglepő oroszországban történt,ahol annyit se törődnek a házak állapotával mint itt,de ott az volt a baj hogy öngyilkos lett egy nyomorék,és úgy hogy felrobbantotta magát,de ott is a ház háromnegyede nem dőlt le!

Azt hiszem halál eset sem volt ami azért eléggé jó arány,ahhoz képest hogy egy panelban több százan élhetnek.

Úgyhogy a panel jó,persze szigetelése nem is a legjobb de hát némelyik ilyen panelnél észre vettem hogy nyitva van télen az ablak mert kb 25 fok van bent,ha meg nem lenne nyitva lenne vagy 30-35fok.

2014. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!