Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakást szeretnék vásároln...

Panellakást szeretnék vásárolni, hogyan tudom kiszűrni, hogy szokott-e lenni csótány az épületben?

Figyelt kérdés
Mert gondolom a tulaj nem fogja az oromra kötni, hogy szokott csótány lenni az épületben, lakásokban. Van valami tippetek, hogy mi alapján lehet erre gyanakodni?
2013. jan. 27. 11:30
1 2
 1/13 Zsolt75 ***** válasza:
Kérdezd meg a szomszédokat :-) Vagy vigyél magaddal párat, szórd el, alkudd le az árat és utána ha lesz is majd csótányírtót hívsz.
2013. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy vidéki nagyvárosban nőttem fel egy alagútzsalus (tehát nem házgyári panel) technológiával épült tízemeletes házban. A házat 1981-ben adták át, de sosem volt ott csótány (a szüleim még ott élnek mindig). A barátnőmmel egy időre Pestre költöztünk egy 16 emeletes házba. Ott már a lépcsőházi hirdetmény gyanús volt, ami arra hívta fel a lakók figyelmét, hogy hamarosan aktuális a következő csótányirtás. Nem is kellett sokat várni arra, hogy meglátogasson minket az első "vendégünk". Szerintem nézz körül jól (faliújság, szemétledobó,lépcsőház), hogy van-e látható jele, illetve érdeklődj a szomszédoknál, házmesternél. Mi olyan környékre költöztünk, ahol éppen városrekonstrukció zajlott, így sorban bontották el a régi elhagyatott épületeket. Gondolom a távhő alagutakon jöttek át a toronyházba.
2013. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert a 16 emeletes ház a Práter utcában van, a nyócban.


Amúgy meg, ha ilyet hallasz a lépcsőházban, akkor van csótány:


http://www.youtube.com/watch?v=Bkw23dT8gaQ

2013. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

Zsolt75 ez az alkudozási lehetőség eszembe sem jutott!:D

Ilyen fülbemászó dallamokat nem hallottam a lépcsőházban szerencsére. Ez a videó még a csótányoknál is ijesztőbb:D Am nem a nyolcadik kerületben van a lakás.

2013. jan. 27. 13:30
 5/13 anonim ***** válasza:
De amit a #2-es írt, az ott van........
2013. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az meglehet..
2013. jan. 27. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt soha, már 6. éve lakom itt, 5 emeletes Szegeden. Előtte ahol laktam, fél évente 1 db volt, ott 11 évet laktam (Hmv-n). Ahol van szemétledobó (és használják is) ott állítólag több van. Egy koszos szomszédnál biztos szaporodnak, szóval ha büdöset érzel a lépcsőházban, intő jel lehet.
2013. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én írtam a 16 emeletes házat. Valóban a 8. kerület volt, de egy utcával odébb, a Tömő utcában. Szerencsére csak pár hónapot laktunk ott egy ismerős üres lakásában.
2013. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

16 emeletes van Óbudán is a 86os végállomásánál.


én a tök kultúr 11ben élek, és még itt is találkozom kedves kis fekete szaladgáló barátainkkal. a lakásban eddig 1x volt vendégünk, de a szeméttárolóban gyakran vagyok szemtanúja társas összejövetelnek. sajnos ahol kajamaradék van, ott csóti is. de ameddig nem jönnek fel hozzám, addig nem zavar annyira.

ja, és ez nem panel, hanem valami beton, a 60as évek elején épült, 8 emeletes pontház.

2013. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

16 emeletes van Óbudán is a 86os végállomásánál. - valaki esetleg aki itt lakik van itt?


ahol most lakom albérletben, itt is van szemétledobó, de még egyetlenegyszer sem találkoztam csótányokkal.

2013. jan. 29. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!