Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 8. emeleten lakni nagyon rossz?

8. emeleten lakni nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Igazából 2-3. szinten szerettem volna, de találtunk egy gyönyörű lakást az ötödiken, a kilátás is nagyon szép, a párom imádja. A panorámán kívül van még valami előnye a dolognak? Mert én kicsit félek a magasságtól... Ha jönnek kistesóim, ha meglesz a baba...
2013. okt. 23. 07:35
 1/7 supra01 ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem rossz!

Annyi, hogy az tényleg nem árt, ha megoldod, hogy az ablakon ne tudjon kiesni senki, szóval valahogy berácsozod.

2013. okt. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj, most látom... a nyolcadikon! Csak közben arra gondoltam, hogy most is az ötödiken lakunk, és ezt se szeretem. :D


Köszönöm a választ.

2013. okt. 23. 07:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 9. emeleten nőttem fel a két testvéremmel együtt. Én nagyon szerettem ott lakni. A lakás 1 + 3 félszobás + ebédlő, így mindenkinek volt egy saját kuckója. A szüleim még ott élnek mindig. A város utolsó magas épülete, bámulatos kilátás van onnan a családi házas övezetekre, közeli dombokra, erdőkre. A legjobban azt szerettem, amikor nyáron este a vihar éppen lecsapni készült, azt mindig az erkélyen lévő hintaágyban ülve néztem (akkora az erkély, hogy az is elfér). Anno nagyon sok gyerek nőtt fel ezekben a házakban, még se sokan estek ki. A rács nem túl esztétikus, de már kapható zárható ablakkilincs, így az ablak abban a pozícióban marad, ahol lezárod.


Előnyök:

- kevesebb lakó tud eláztatni

- nálunk melegebb volt, mert házközponti fűtésű az épület és a kazán a 11. emeleten van

- az utca zaja kevésbé szűrődik fel

- nem kell egyből besötétíteni, ha este felkapcsolod a lámpát (kivétel, ha szemben is magas épület van)

- kevesebb bogár

- ha összedől az épület, akkor a kupac tetején leszel, azaz könnyebben megtalálnak, mert rólad csak néhány emeletet kell lebontani - tudom, ez kicsit morbid :)


Egyetlen hátrányaként a liftet tudom felhozni, bár ha évente egyszer lépcsőzni kellett, akkor sokat mondok. Na meg persze abba sem hal bele az ember, mégse a Burj Khalifa-ról van szó.

2013. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a 8.-on nőttem fel. Az utolsó véleményét teljes mértékben alá tudom támasztani.


Nekünk nagyobb erkélyünk volt, felújított, így nyáron gyakran kiültünk napozni, stb. 2-en simán elfértünk napágyon, egy-kettő meg ülve. Onnét fentről csak a fák lombja látszott és a napsütés :) Igaz, mi nyugis környéken laktunk, négyzet alakzatban voltak körben a házak, mögötte nagy parkoló, előtte játszótér, park.

2013. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Én semmi pénzért nem költöznék 2. emeletnél feljebb. Igaz én lehet hogy nem vagyok mérvadó mert világ életemben családi házban éltem, ott is nőttem fel.

De én már a 4 emeletesnél magasabb épületek látványától is irtózom. Nem tudom elképzelni, hogy ilyen magasan lakjak...

2013. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 8. emeleten nőttem fel, kesőbb pedig albérletben voltam a 3. és az 5. emeleteken. Szerintem nincsen semmi különbség, igaz a lift szokott néha elromlani és akkor gyalogolsz de ha nem vagy túl öreg vagy kövér akkor ez nem okoz gondot.


Szerintem sokkal rosszabb a földszinten vagy az első emeleten élni, ilyenkor nagyobb az esély hogy betörnek hozzád.

2013. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
legjobb
2021. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!