Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerinted melyik a jobb...

Szerinted melyik a jobb ötlet? Vásárlás, vagy albérlet?

Figyelt kérdés
maradni a nagyon sz*r, tulajjal is rossz kapcsolatban lévő bérletben, (más albérleti lehetőség sajnos nincs, mivel falun élek) - és gyűjtögetni egy kicsit, vagy pedig belefogni a lakásvásárlásba, ami ugyan többe kerülne mint az albérlet, de 6 éven belül az enyém.
2013. okt. 24. 12:52
 1/9 anonim válasza:
75%
Biztos, hogy a vásárlást választanám, mint ahogy tettem is!
2013. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
6 év szinte semmi, válaszd azt.
2013. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Hát ha van annyi pénzed hogy tudsz olyan hitelt felvenni ahol a tied a lakás 6 éven belül...akkor már régen venni kellett volna.
2013. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ma már 2x is meg kell gondolni a dolgot mer a biztos munka se biztos manapság .... ha meg a hitelt 5 évig fizetted és valami oknál fogva megszűnik vagy elbocsájtanak, akkor cumi van, de én elhiszem hogy az albérlet se jó ... nagyon mocskos világban élünk :(
2013. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy mi a munkád és a környéken mennyire biztos, hogy ha elveszíted, akkor találsz másikat. Alapvetően én is azt mondom, hogy ha lehet, vegyél sajátot, persze ehhez nem árt komolyabb önerőt összeszedned, de ha mondjuk egy eldugott kis faluban élsz, ahol az egyetlen cégnél dolgozol, és ha tönkremegy, nem lesz munkád, akkor inkább maradj albérletben.
2013. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Falun nem lehet bérlakáspiacról beszélni. Ahogy írod is, nincs kínálat, nem tudsz válogatni, és ha felmond a tulaj, nem tudsz másik lakást/házat kivenni. Falun nincs alternatívája a vásárlásnak. Amit kifizetsz egy házért, meg amit utána még évek-évtizedek alatt ráköltesz, azt lehet, hogy sose látod viszont, és többe fog kerülni, mintha béreltél volna. Csak hát nincs mit bérelni.
2013. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben kb egy szinten lenne a havi költsége az albinak vagy a hitelnek akkor 1értelműen saját ház.Az albérlet sajnos mind hosszú mind rövid távon kidobott pénz.

Pl egy szolid havi 30eft-os albérlet 10 év alatt(ha nem emel a tulaj)laza 3,6m ft... Egy vidéki,olcsóbb házat bőven kifizetsz ennyi idő alatt.A munkahely megszűnés mindkét esetben rizikó,hiszen ha a hiteled nem tudod fizetni,akkor az albérletet sem.

2013. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Részemről hiteles vagyok és ha tehetném soha többet "magántulajdon" inkább albérlet.

Teszem azt rendesen fizeted a hitelt, van biztos megélhetésed, ki tudja mikor talál ki a kormány egy újabb lakásadót, ami nem volt beépítve a költségvetésedbe. Beköltözésed után rosszalkodik a cirkó és mondja a szakember hát a cső szabványa oké, de a bélés nem oké és új cirkót nem szerelhet fel ha nem jó a bélés. Találj egy korrekt szakembert aki nem kéri el az ötszörösét az eredeti árnak. Mindig van valami újítás ami elavul pár évente és jön a következő. A felújítás sem olcsó, ha valamit feltétlen cserélni kell. Lehetne sorolni a lakásvásárlás elleni érveket.

Tévedtem mikor azt hittem egy gázfűtéses társasház fenntartása olcsóbb mint egy panel.

Aztán az is lehet, hogy csak pechem volt.

2013. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A főbérlők megpróbálják a legalacsonyabb befektetéssel a legtöbbet kihúzni a bérlőtől(tisztelet a kivételnek).

Az élet egy nagy szerencsejáték vagy bejön vagy nem.

2013. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!