Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi történik akkor ha az eladó...

Mi történik akkor ha az eladó nem tudja aláíratni az "elővásárlási jogról való lemondó nyilatkozatot"a szomszéddal?

Figyelt kérdés
Zártkerti ingatlanunk van,és a szomszéddal alá kellene iratni ezt az iratot de mind a kettő(ő és a felesége is)nem beszámíthatóak.Ráadásul már 1 millió forinttal terhelve is van az ingatlanuk.

2013. nov. 1. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha hivatalosan nem beszámíthatóak, kell lenni törvényes képviselőiknek. Annak kell intézkedni.
2013. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

sajnos nem hivatalosan beszámíthatóak

csak már a rendőrökkel is volt dolguk

2013. nov. 1. 19:26
 3/11 Napkiraly ***** válasza:

Nem értem honnan van az elővásárlási joguk.

Az ingatlan-nyilvántartási törvény végrehajtási rendeletében (109/1997 FVM rendelet) találsz erre vonatkozó rendelkezést. Amennyiben aránytalan nehézségbe ütközne a lemondó nyilatkozat beszerzése, a földhivatal eltekinthet tőle. Ezt a gyakorlatban úgy működik, hogy elküldöd az ajánlatot tértivevényesen, postai úton az elővásárlásra jogosultnak. Ha nem veszi át / nem található,nem jó a címe,akármi, akkor ennek a jogszabályhelynek a megjelölésével kéred a földhivatalt, hogy tekintsen el ennek a beszerzésétől.

2013. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségét:)

remélem meg lehet oldani hivatalos úton!!!!:(

2013. nov. 2. 09:03
 5/11 anonim ***** válasza:

midenképpen tértivevényesen küldd meg az előszerződést a címükre. a tv. tartalmazza, hogy mennyi idejük van, hogy nyilatkozzanak, hogy annyiért nekik kell-e.

Ha nem kell, vagy nem reagálnak, akkor viheti az érdeklődő vevő.



mi történik, ha nem tudod aláíratni?

az történik, hogy bármelyik pillanatban érvényteleníthetik az eladási szerződést.

2013. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ezek az emberek biztos nem fogják aláírni a nyilatkozatot,de ez a vevőm decemberig meg szeretné vásárolni,félek el fognak állni az adásvételtől ilyen emberek miatt:(
2013. nov. 3. 07:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Zártkerti ingatlanra a szomszédoknak elővásárlási joga van?

Lakóingatlannál csak a tulajdonostársaknak van ilyen, a szomszédoknak nincs.

2013. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én se értettem!


tulajdonostársak vagytok ???!!!!!

egyébként mi közöd van hozzá, hogy mennyi terhelése van a szomszédnak a telkén ?

2013. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napkiraly ***** válasza:
rájöttem, ikerház lesz közös telken (tulajdonostársak)
2013. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Zártkerti fekvésű, osztatlan közös tulajdonban lévő földterület . Nekem garázs raktáram volt közös földterületen , mind a 22 szomszédnak megcímeztem a levelet tértivevényesen ,ha tetszik nekik az összeg vegye meg a vásárlási szerződés dátumáig . Senki nem jelentkezett :P
2013. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!