Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat vagy lakást vegyek?

Házat vagy lakást vegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon elbízonytalanodtam, hogy melyiket vegyem készpénzre 5 millio ft-ig. Budapesten vagy nagyon közeliben?

Mert én ottan menten gyesre meg hát nagy város kicsit több a munka lehetőség, mint a faluban.

Van ház 1-5 millió ft-ig de vályog, vagy nem szigetelt ház.

Sokat kell költeni a házra mondjuk, mint a lakás?

Melyikkel járnék jobban? Szívem vágya kertes ház, de arra azt mondják nagyon de nagyon sokat kell költeni minden téren. Hitelben nem gondolkodom, mert az angyon de nagyon kritikus, meg akkor már éhen halunk a gyerekemmel együtt.


2013. nov. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A te helyzetedben ott, ahol munka van. Ez mindennél fontosabb, még akkor is, ha saját kis kertes házra vágysz. Az se mindegy, hogy van-e párod, róla nem írsz, de ha elvált anya vagy, akkor házat nem javaslok! Annyi macera van vele, hogy egyedül úgy, hogy dolgozó nő vagy, anya akinek a gyerekét el kell látni, a házimunkát meg még te intézd az eldugult ereszt, a csatornát meg minden sz...rt ami csak előjön, az túl sok.

Ha Budapest közelében veszel házat, akkor a közlekedést is kalkuláld bele, hogy ha messze van a munkahelyedtől, akkor nagyon sokat utazol - így hétközben nem is élvezed, hogy kerted van.

Úgyhogy én a lakásra szavaznék.

2013. nov. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Budapesten vagy nagyon a közelében egy kicsi felújításra szoruló lakást kb kapsz annyi pénzért. Nekem kertes van és több a gond vele meg amit rá kell költeni mint egy lakásnál,de én nem cserélném lakásra.
2013. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ház, Pesthez közeli faluban, autóval vagy vonattal/busszal könnyen be tudsz járni.


Egyébként a panelra többet kell költeni (tapasztalat), házban megoldható a fás fűtés, ami olcsóbb mint a gáz, nem is beszélve arról, hogy ha művelsz kertet, mennyi mindent megtermelhetsz magadnak.


Nekünk csak egy kis kertünk van, fiatal pár vagyunk, de a nyáron annyi gyümölcs, zöldség termett, hogy szinte csak a ritkaságokat kellett boltban megvenni. Ha összeszámolom, iszonyat nagy spórolás ez is.

2013. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: ez igaz, de csak ha van egy férje vagy egy tizenéves nagydarab fia, aki ebben segít.. ha gyermekét egyedül nevelő anya, aki hétközben dolgozik mint az állat, akkor a legkevésbé sem arra vágyik, hogy hétvégén a kertet ássa vagy a tüzifát hasogassa.
2013. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, ez mentalitás kérdése. Nekem és a férjemnek is hobbink a kertészkedés, szóval van aki élvezi ezt. Meg egy 2 emberes kis kert azért nem akkora, hogy egy fél hétvégét elvegyen az ember életéből.


Persze megértem, hogy sokaknak ez fárasztó, de én pl. panelban nőttem fel, és világ életemben arról álmodoztam, hogy lehessen egy kis kertes házam, magam termeszthessek növényeket, ültethessek virágokat... nekem kikapcsolódás a kert, nem munka.

2013. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Párommal élek együtt egy és a 10 hós kisfiunkkal!
2013. nov. 2. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A vályogháznak egyetlen rákfenéje van, hogy hajlamos a felázásra. Meg kell nézni, lehet-e utólagosan szigetelni. Ha igen, hajra, meg kell venni!
2013. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!