Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy millióért árulnak egy...

Egy millióért árulnak egy ingatlan, melyre az albérlőnek 1.6, millió forintos adásvételi szerződése van, de lejárt a határideje, dec.31-ig van türelmi idő. Egy millió vagy 1,6 millióig kell még kipótolni az eddig kifizetett összeget?

Figyelt kérdés
a házat egy millióért árulják, a "vevő" szeptemberig volt köteles kifizetni az 1.6 milliót, de nemtudta, igy dec. 31-ig van türelmi ideje. 850ezret fizetett eddig, most akkor neki 150ezret vagy a szerződéshez szükséges 650ezret kell még összeszednie? mert ugye az eladó elkezdte hirdezni, mivel ő albérlő, elővásárlási joga van. elég neki a 150ezret összeszednie?

#ingatlan #nemfizetettszerződés
2013. nov. 2. 17:45
 1/8 Keresem válasza:
Jó lenne tudni, hogy amit eddig befizetett előleg, vagy foglaló volt.
2013. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
foglaló, vagyis ha nem fizet, elveszíti a pénzt. de engem főként az érdekelne, hogy annyit kell még kifizetnie, hogy egy milliót elérje, vagy a szerződésben szereplő 1.6 milliót?
2013. nov. 3. 18:31
 3/8 Keresem válasza:
Bocs, de akkor nem értem a kérdést. Van egy befizetett foglaló. Van egy második részlet, amit nem fizetett be? Hogy ez már nem teljesítésnek minősül-e az a szerződés szövegétől függ. Mivel ilyenkor a vevő ügyvédje fogalmazza meg a szerződést... lehet, hogy rosszul jártál... Ha nem egyértelmű a szöveg, elvileg megkérdezheted az ő ügyvédjét is, mert pártatlannak kellene lennie.
2013. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én megvenni szeretném az ingatlan, nem én vagyok sem a jelenlegi vevő, sem az eladó:) én csak arra vagyok kiváncsi, hogy ha dec. 31-ig nemtud fizetni, akkor én megvenném egymillióért az ingatlant. a kérdésem az, hogy neki (mivel az eladó elkezdte egymillióért árulni) egymilliót kell kifizetnie vagy az 1.6 milliót? :)
2013. nov. 4. 11:11
 5/8 Keresem válasza:
Nagy nehezen sikerült megértenem. Annyiért vedd meg, amennyiért az eladó adja. Ha az eladó egymillióért adja, akkor annyiért vedd meg.
2013. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1,6 MILL.BEN az albérlővel egyezet meg anno.Ha most 1 milláéer árulja akkor annyi a jelenlegi ára.De lehet, hogy ennyiért albérlővel együtt kapod!
2013. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én azt értem, hogy mén egy milióért tudom megvenni:DD a kérdésem az, hogy a lakók, aki félig kifizették már (800ezret az egymillió hatból) nekik mennyit kell még fizetnieük?: még 800-at, mert 1.6 milióról szerződtek, vagy még 200-at mert most egymilióért árulja? megveni természetesen csak akkor fogom, ha már nincs lakó
2013. nov. 18. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
AZ előző vevő szerződésben álapodott meg mikörra kell a teljes összeget -1600000-kifizetni.Ha lejárt a határidő és még 800-al tartoznak,akkor eladhatják nektek a házat,mamennyiben egyeztetek annyiért.Az előző vevő ebbe nem szólhat bele!Ő csak 1,6 mill.ért veheti meg, mert anyiban egyeztek!Vagyis ő nem fizethet 200-at,csak a fennáló 800ezer tartozást.Te ezzel ne foglalkozz,ügyvédnél csináljatok adás-vételt a házra,10% foglalót kell fizetned. Kérdem:marad a lakó?
2013. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!