Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehetséges olyan, hogy egy...

Lehetséges olyan, hogy egy lakáshitellel kombinált életbiztosítást fel lehet mondani? A lakáshitel mellett még van ingatlanfedezet is, ami megmaradna?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 17:04
 1/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez attól függ ténylegesen életbiztosítással kombinált-e a hitel vagy csak azt mondták, hogy biztosan fizesd nekik azt is! Ha viszont ténylegesen életbiztosítással kombinált, akkor nem lehet felmondani, mert az az egyik fedezete a hitelnek. Ha bővebb információra lenne szükség vagy akár személyes segítségre, szívesen válaszolok mindenre.
2011. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez egy FHB-s jelzáloghitel, életbiztosítással kombinálva. Nem tudom mi rá a biztosíték, hogy én vissza is kapom majd a pénzem, ha lejár. Ha nem lehet felmondani, akkor ingyenessé lehet tenni? Elég nagy bajban vagyok és ez jutott eszembe egyik megoldásnak. Másik megoldás már nincs, vagyis én nem tudok.
2011. márc. 20. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:

nekünk Erste-nél volt ilyen kötelező megtakarításos biztosításunk a lakáshitel mellé. amikor már elegünk lett belőle,annyit tudtunk elintézni,hogy egy másik biztosításba beleegyezett a bank,ami kockázati volt,tehát jóval olcsóbb havidíjú,és ennek ők lettek a kedvezményezettjei. de ezt is csak két év után engedték meg,viszont akkor visszakaptuk a pénzt a megtakarításos biztosításból.

szóval van esély,ha megfelelő tárgyalási pozícióval és ötlettel állsz eléjük.előtte nézd meg a szerződésedben,hogy biztosítás ,vagy EZ a biztosítás az alapfeltétele a hitelnek. sok sikert.

2011. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Az életbiztosítással kombinált lakáshitel lényege, hogy a TŐKÉT, nem a Banknak fizeti az ember (csak a kamatot és kezelési költséget), hanem egy megtakarításba teszi. Ez azoknak az ügynököknek "nagyon" jó akik mind2-ért felveszik a pénzt, de egyébként nem túl poénos ha felvett valaki 10M Ft-ot és a 20. év végén nem jön össze az "életbiztosításból"!

És itt nincs alku pozíció, már bocsánat, de ha a hitel életbiztosítással kombinált, akkor nincs az az isten aki az életbiztosítást felmondja, hiszen abban van az a tőke amit a x. év végén a banknak át kell utalni!!!

Ha beleegyezik a BANK abba, hogy ezt kockázatira átváltsd akkor vagy a legelején vagy váltásnál de nagyon megvezettek!! Ezt nagyon gyorsan érdemes lenne független szakértővel átnézetni!!

2011. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már levélben megkérdeztem a bankot, de még nem kaptam választ. Ha mégis elengedné, akkor azt jelenti, hogy innentől kezdve több lenne a lakáshitel törlesztő részletem?
2011. márc. 24. 22:46
 6/9 anonim válasza:
Felmondani nem lehet, viszont ki tudod váltani a hiteled, úgy, hogy az új hitelező nem kér kötelezően életbiztosítást fedezetként. Ha érdekel írj privátban.
2011. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Életbiztosítással kombinált hitelt kiváltani??????? Uramisten ezt meg sem hallottam. Eddig a banknak nem fizettél semmilyen tőkét!!! Ha most ki akarja valaki váltani előröl kell kezdeni az egészet! És nem mellesleg ugyanúgy magasabb lesz a törlesztőrészlet, mint a mostani kamat amit a banknak fizetsz. Egy független tanácsadó!
2011. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hiteled törlesztőrészlete az életbiztosítás miatt kedvezőbb. Ezt a pénzt nem kapod meg, hanem lejáratkor a hiteledbe betörlesztik. Így tudsz a hiteleden spórolni, de gondolom ezt elmagyarázták Neked.
2011. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabilla válasza:
Ha kombi hitelt kötöttél, azt jelenti,hogy a biztosítás az maga tőke,amit forint alapon fizetsz,nincs árfolyam ingadozás.Mint az előttem szóló is mondta.olyan értékű életbiztosítást kötnek,hogyha történik az ügyféllel egy halál eset,a biztosító kifizeti a hitelt és a családtagokról leveszik ezt a terhet.
2013. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!