Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan saját névre?

Ingatlan saját névre?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ingatlant vásárolni, de sok rémtörténetet olvastam erről is. A legtöbb ilyen rémtörténet általában velem is beigazolódik, szóval gyanítom ez is be fog, ezért szeretnék erre felkészülni.


Tehát ha veszek egy ingatlant saját névre, van rá esély, hogy valamiféle koholt tartozás miatt rámszáll egy behajtócég és zaklatni fog, vagy esetleg a nav indít eljárást, hogy mégis miből vettem.


Nem luxusapartmanról van szó, csak egy kis gyümölcsös telekről. Szeretnék nyugodalomban élni. Hogyan érdemes ezt megoldani?


2013. dec. 14. 17:36
 1/8 A kérdező kommentje:

Koholt tartozásról csak annyit, hogy körülbelül 2 éve nem volt nálam a vonaton a bérletem, ezért megbüntetett a kalauz, elfelejtettem befizetni.


Nemrég kaptam egy bírósági felszólítást 150 ezer forint tartozásról. Nem tudom, hogy hogyan kamatoznak ezek a büntetések, egyáltalán miért nincs erre jogszabály (a büntetés mióta értékpapír? mióta lehet csak úgy osztogatni?) de elég fura. Ha egy évben minden nap körbevonatozom az országot, akkor talán kérhetnének ennyit.


Nem akarok ebbe belemenni, csak egyszerűen szeretnék nyugodt életet. Szóval saját névre ingatlan?

2013. dec. 14. 17:37
 2/8 anonim válasza:
0%
Elmész egy ingatlanokkal foglalkozó ügyvédez ő 1000 valahány száz forintért a telekhivataltól online lekéri az adott telek helyrajzi számát lett e bejegyezve bármilyen teher bevitték e vállalkozásba,stb stb akárhol élsz minden ügyvédnek kell egy egy hónapban egy napot un tanácsadói napot tartania ami ingyenes de ha nem akarod hpgy hintába tegyenek végig ügyvéddel zongoráztatod le az egész adás vételi bulit
2013. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah, itt nem erről van szó. Tegyük fel tiszta az ingatlan. Én csak annyit szeretnék, hogy ne virítson a renomémon, hogy van egy telkem vidéken, ahol megtalálhatnak a behajtók, akárkik.
2013. dec. 14. 17:41
 4/8 anonim válasza:
akkor fos mert első dolguk hogy belső rendszeren beütik a neved adataid tb számod és már buktad is a mutatványt kegyetlenül végrehajtanak mindenkin mindent amennyiben nulla zéró a pénzed sem inged sem gatyád akkor megkér a Bíróság hogy teszem azt a 150.000 forintos tartozásod ugyan üljed már le Baracskán napi 250-vagy 5000 forintjával ..30 nap elzárás a 150.000 forintért..ha 5000 számol.Isten Hozott :)
2013. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ez megy. Üljek 30 napot azért, mert nem fizettem ki a vonatjegyemet.

Egy kicsit furcsa.

2013. dec. 14. 18:12
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha nem az én nevemen van az ingatlan?
2013. dec. 14. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:

A vasúti pótdíjat soha senki se fogja ráterhelni az ingatlanra, leginkább azért sem mert ahhoz bírósági végzés kell! No meg azt se feledjük el, hogy a két dolog nincs arányban egymással!

Ha ingatlanra van pénzed, akkor nem lehet akkora a gond! Próbálj alkudni egy kicsit az árból és a megmaradt pénzből fizesd ki a tartozást, akkor nem fog fájni a fejed!

:D

2013. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: *****

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 22:40

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Ingatlan saját névre?

"A vasúti pótdíjat soha senki se fogja ráterhelni az ingatlanra, leginkább azért sem mert ahhoz bírósági végzés kell! No meg azt se feledjük el, hogy a.."

Az üzenet szövege: Biztos nem fogják ráterhelni?

Akkor sem ha kb félmillió forint?

10x lógtam a vonaton, 10 utasleadási lapot kaptam, ebből virágzott ki ez az összeg.


Persze kifizetem. Manapság ez már nem összeg egy olyannak aki elér valamit, ha meg nem sikerül, akkor úgyis mindegy."


Az előbb még csak 150 ezer volt! De bírósági végzés nélkül semmit se terhelhetnek rá!

2013. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!