Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen módom lehet "behajtatni...

Indigo86 kérdése:

Milyen módom lehet "behajtatni" a volt házastárson a közös ingatlan rám eső részét? Eladni nem akarja, kiköltözni sem akar belőle, viszont ott ül a pénzemen! Milyen úton módon vehető rá jogi (bírósági végzéssel) úton arra, hogy engem kifizessen?

Figyelt kérdés

Elváltam idestova 3-4 éve a feleségemtől. Igaz, mikor eljöttem a 3 nagykorú (2 diplomás) gyerek az anyjukkal maradt, mert ugye nem tudnak önállóan új lakásba költözni. Az exem nem hajlandó semmiféle megbeszélésre az eladással kapcsolatban. Kiköltözni sem akar.

A helyzet annyit változott, hogy a 3 gyerekből egy egyik már külön él, saját ingatlant vettek. A középső gyerek az anyjával akar maradni, de a legkisebb (25), pedig szabadulni akar és hozzám költözne. A gond az, hogy Én a saját szülő ingatlanomba tértem vissza édesanyámhoz (85). A ház több mint 100 éves és sajnos nem tudok helyet biztosítani a gyereknek, hogy életvitelszerűen egy fedél alatt éljünk, mert pénzem az sajnos nincsen annyi, hogy kibővítsem a házat 1 szobával, viszont sajnos a vályogházat nem is bontanám meg, vagy bővíteném ki, inkább új házat szeretnék felhúzni a telkemen. Igazából jelzálog kölcsönt nem szeretnék felvenni, mert ugye a ott a közös ingatlan, amiből szeretném kivenni a pénzem és abból kezdeni új életet. Mivel az ex nem hajlandó semmire, sajnos be kell keményítenem ez ügyeben, mert ugye egyedül tartja fent a házat, amire nem hajlandó költeni, így az amortizálódik és egyre kevesebbet ér, amivel engem is megrövidít!! A házba nincs bejárásom, így magam sem tudom az állagot megtartani, jobbá tenni.

A legjobb megoldásnak azt tartanám, ha már nem akar kiköltözni, hogy a rám eső részt (50%!!) fizesse ki nekem kp-ban, záros határidőn belül!! Ennek milyen útja módja van manapság?! Nagyon fontos lenne, mert minél hamarabb szeretném a pénzem az új ingatlanba befektetni.



2013. dec. 18. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég furcsa, hogy nincs bejárásod a saját házadba. Azt írtad, hogy fele a tiéd. Én ezen azonnal változtatnék, csak azért hogy érezze az ex a törődést.

Én a helyedben beszélnék egy bankkal, hogy a saját tulajdonrészedre a tulajdonostárs hozzájárulása nélkül adnak e jelzáloghitelt.

Minenki egyszer él mimden hónap elvesztegetett idő.

2013. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bálint Istvan52 ***** válasza:

Szia!Igen fiatal koromban volt egy kedves Barátnőm, aki semmiképp nem tudta kitenni az épp aktuális már nem működő

kapcsolatát - miután szívességből beköltöztem, pár nap múltán én segítettem neki kipakolni a cuccait, minden összetűzés nélkűl.A megoldás egy lehetséges módja, ha beköltözöl, vagy bérbeadod a jogos tulajdonrészedet.Ha

nem is azonnal, de megváltoztatja a jelenlegi patthelyzetet. üdv bi.

2013. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de papíron a "kisház"ba van bejárásom (gyakorlatilag egy műhelyként használt helyiség). Ha oda bérlőt akarok betenni, téliesíteni kellene, órákkal felszerelni, vizet, gázt bekötni... Én oda egy fillért nem akarok beletenni. Az exet sem akarom kitenni, de a részemet ki akarom menteni onnan.
2013. dec. 21. 00:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Elmész egy közjegyzőhöz és küldetsz vele egy fizetési meghagyást.

Menj el a bíróságra, ott van ingyenes jogi tanács, elmondják, miket tehetsz és hogyan.

2015. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!