Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kertes ház vs Panel? Falu vs...

Kertes ház vs Panel? Falu vs város?

Figyelt kérdés

Melyik miért?

Mi panelban lakunk,megyeszékhelyen,de gondolkozunk egy kisebb falun és kertes házban.

Milyen kertes házba érdemes menni?Nekem a kertes háznál az a félelmem hogy ott mindig elromlik valami és pénznyelő.

Vélemények?


2014. jan. 1. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem laknék soha panelba.

Szeretem a szabadságot,szóval legyen saját kertem ahol nyáron bográcsozás,gyerekek nyugodtan játszhatnak és az ablakból látni őket.

Saját kis gumi medence,kutya a kertbe/macska.

Ismerős arcok,kedves szomszédok.

Ha elromlik valami azt megcsinálom saját magam is,extrémebb dolgokra nem tudok gondolni mert ott panelba is ki kell hívni a szerelőt stb.

Jah és itt nem áll fent a veszély hogy feletted lévő személynek kilyukad a cső és elárad az egész ház akár..

Nem kell alkalmazkodni senkihez,mivel ha hangoskodnak a gyerekek nem kopogtatnak le stb.(amit mindig is gyűlöltem)

Extrém eset : panelba valamelyik hülye lúzerkodik,akkor te is megiszod a levét,akár felgyullad valami,és elterjed akkor elég nagy szívás van..

Nyáron nincs az-az örjítő meleg..

Szabadabb :)

2014. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen,mi is erre gondoltunk,hogy a gyereknek is jobb lenne.Saját játszótér,nyugodtabb,és a közösség is lehet jobb.

A panelban ezek tényleg hátrányok ha leázik valaki,vagy kigyullad,de ezek nagyon extrém esetek.Én világ életemben panelban laktam(27év) és soha nem volt szerencsém egyikhez se.A szomszédok hangoskodását meg lehet szokni,azért alkalmazkodik mindenki,aki meg nem bírni úgy is elmegy,vagy épp elzavarják.A panelba max csapot szerelsz,tapétázol,nincsenek olyan nagy munkálatok.A felújítás más tészta,az mindenkinek a pénztárcájától függő dolog.

Kertes házhoz pár hónapig volt szerencsém,de ott annyi gond van.Felázhat,penészes lesz....beszakad,leomlik,megreped,szétesik,beázik,kitörik stb stb..Viszont tényleg az megfizethetetlen hogy bográcsozol,kiülsz a saját kertedbe,főzöl a saját kertedből...

Ezért kérdeztem hogy milyen kertes házat érdemes venni?tégla,vályog?milyen van még?

A vályog tudom hogy télen jó meleg,nyáron meg hűvös,de az hamarabb felázik,most az egyik ismerős a fűtéssel ijesztett meg hogy nagyon drága,tök mindegy milyen...vegyes,fa vagy gáz.

2014. jan. 1. 13:28
 3/19 anonim válasza:
68%
vályogot ne vegyél soha...nekünk tégla építésű a házunk, ha van rá keret érdemes nyílás zárókat cseréltetni, műanyagra, és teles hőszigetelést végezni a házon, visszahozza az árát.
2014. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Téglát vegyél. Ha nem akarsz "parasztizálni", akkkor 500 m2-nél nagyobb ne legyen a telek. Azon is bővel elfér a csúszda, mászóka, medence, grillező.

A házat le kell szigetelni (min 10 cm), ablakokat lecserélni, új tető, amit szintén szigetelni kell. Rengeteg pénzt meg lehet vele spórolni akkor is, ha elsőzör nagyon nagy kiadás. Tetőtérbeépítésest nem ajánlom. Nyáron megsülsz, télen megfagysz.

Ami nagyon fontos: meg kell találni az igazán jó szakembert!!! Aki mindent tud, az valószínűleg semmit sem tud jól.

A ház mérete: nem szabad túlzásba esni! Az ember hajlamos elcsábulni, amikor meglát egy szép nagy házat:), aztán fűtheted a felesleges, ki nem használt, nem használt helyiségeket.

Én 29 éves koromig éltem panelban. Soha vissza nem költöznék!

2014. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Szóval a jó szakembereket kell megtalálni (többesszám:))

2014. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom te a ház körüli teendőktől félsz,de nagyon.

A panelben meg magadra zárod az ajtót,semmi külső teendőd.

A szervények nem válogatnak ,panel és kertes ház között.Elromlanak a használattól minden hol .

2014. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Vályog felejtős, nem parasztházat kell venni.

Nincs alapja ,nem modern stb.

Tégla a jó, gázzal könnyen lehet fűteni (nem tanya...)Kényelmes, és csak fizetni kell, semmi salak stb. és tudod szabályozni.

Egy jó minőségű tégla ház nem nagyon ázik be(mielőtt megveszed úgyis megnézed milyen,van választék vegyetek jót, alkudjatok nyugodtan)

Számlák... én olcsóbbnak érzem a kisvárost.

A környezet meg mindenért kárpótol.

Nehezen alkalmazkodom máshoz, és kell a szabadság.

Kisvárosba már van tesco is stb.

Szóval nincs nagy hátrány semmiben.

Egy gyereknek meg szerintem jobb, vagyis itt imádják :)

2014. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ehhez a házhoz pl mit szóltok?Mind kinézetre,leírásra,mint helységre?


[link]

2014. jan. 1. 15:56
 9/19 anonim ***** válasza:

Van előny és hátrány, ahogy Te is látod s mások is írták, mérlegelni kell. Nekem egyértelműen családi ház való, azért is van olyanom. Azzal kezdtük, hogy úgy 80%-ban átépítettük, 2 éve toljuk bele a pénzt, időt, energiát, szerencsésebbek azért jobban is csinálhatják, de mi nem találtunk jobbat :D Viszont a kilátás remek, rengeteg gyümölcsfánk van (ma is ettünk saját fáról, kedvelem a naspolyát :D), nem vagyunk képesek megbánni :D A falu amúgy 4 km-re van, ezt sem szokták ajánlani, de van jármű, nekünk jó így ;)


Pár kiegészítés.

Csak mert vályog egy ház, lehet modern és természetesen alappal rendelkező. Kissé macerás szigetelni (márpedig alapból nem elég jó a szigetelő képessége. nem rossz, de mai viszonlatban nem jó), nem lehet akármivel, mi inkább téglaházat vettünk. Amúgy kellemes, ha nem vizesedik, tartós is. Télen akkor meleg, ha megfelelően fűtik és jók a nyílászárók, de egy szigeteletlen B30-asnál nyilván sokkal jobb :D Nyáron valóban hűvös, legalábbis a mienk az volt.


A tetőtérnél sem lehet sablonosan fogalmazni. Tetőtérben lakom s eszembe sincs megfagyni, a földszinten hidegebb van, pedig fűtünk, de hát felfelé száll a meleg, mi is itt vagyunk, tetőszigetelés pedig van... Nyáron sem égek meg, pedig van egy nagy délkeleti tetőablakom és egy még nagyobb délnyugati normál ablakom, redőnyöm viszont nem. OK, tartósabb nagy kánikulában, amikor egész nap a szobámban gépeztem, egyszer-egyszer felment 26 fokra a szobahőmérséklet, de ez még nekem is kibírható, pedig nem bírom a meleget. Igaz, a ház alsó részét nem nagyon éri a nap, a fák miatt, ez azért segít. Sok tetőtér valóban pokol nyáron, ahogy pl. sok lakás is. De nem lehet általánosítani.

2014. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52m2... ilyen méretben szerintem felesleges házat venni. Ez még két emberre is alig elég...
2014. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!