Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti odaköltöznétek anyósotokkal...

Ti odaköltöznétek anyósotokkal egy udvarba (külön ház), vagy inkább a város szélén laknátok kertes házban, ami egy kicsit messzebb van?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 21:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Mitől messzebb? Milyen a ház? Bővebben fejtsd ki a körülményeket! (én anyósommal semmiképp nem költöznék egy udvarba mondjuk)
2013. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon szeretem az anyósomat, együtt járunk sportolni, ruhát venni, recepteket cserélünk, stb.

De ennek ellenére maximum ideiglenesen költöznék egy udvarba velük (fél-egy év, amíg a saját ház felépül pl., hogy addig ne kelljen albérletet fizetni csak rezsit). Állandó, hosszútávú megoldásként nem.


A gyerekeknek le kell válniuk a szülőkről egy idő után, az ilyen szintű közelség egyik félnek sem egészséges. Nincs meg a teljes magánszféra, és óhatatlanul is beleszólás lesz a másik életébe sajnos.


Tehát ha hosszútávú megoldásról és nem kényszerhelyzetről beszélünk, akkor inkább a messzebbit választanám. Autóval így is, úgy is 10 perc maximum gondolom.

2013. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
a sajátommal semmi esetre sem, de a te körülményeidet nem ismerem
2013. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Körülmény függ, bár abban hiszek, hogy olyan messze kell menni anyóstól és szülőktől is, hogy papucsba ne tudjon átsétálni.
2013. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Van egy mondás.... anyós úgy jó ha porhanyós.

vagy mint a sör. legyen asztalon és legyen hideg.


a ház a várostól olyan 8,9 Km.és az én tulajdonom. a másik pont a központban van,és a barátnöm tulajdona, csak egy telken van az anyós jelöltével, ezért nem rajongok.

amúgy mindkét ház felujjítást igényel. a vita abból van, hogy én nem adom oda az utolsó pénzem is felujjításra, hogy bónuszként még egy udvarba is keljen lakjak az anyóssal, és az enyémet meg hanyagoljam....

2013. febr. 28. 21:58
 6/30 A kérdező kommentje:
ha anyós nem lenne ott akkor nagyon szívesen beszállnék a felujjításba.
2013. febr. 28. 21:59
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
anyóssal főleg az enyémmel soha.inkább város végén sátorban
2013. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

Messzebbet választanám! Soha egy telken! Laktunk egy udvarban, külön házban, külön háztartásban, minden saját volt, nem az övék. De nekem elegem lett belőle, főleg, hogy ott az udvarban még ha a sajátotok az a rész, akkor is kuss lesz a neved azon az alapon, hogy ők már ezer és egy éve ott laknak, ha egy rózsatövet letennél az ablakotok alá már engedélyt kell kérni stb. Nézték mikor teregetek, hova teregetek, hogy teregetek, ha szellőztettem bebámultak az ablakon, hallgatóztak, nézték ki jön, hányan jönnek, mivel jönnek, meddig maradnak, milyen leveleket kapunk, mit dobtunk a szemétbe, hova megyünk, mikor megyünk, mikor jövünk, mekkora szatyorral jövünk megyünk, mikor kelünk (mikor húztuk fel a redőnyt), nem lehetett veszekedni se, mert úgy is hallják, mindig pont akkor akartak valamit csináltatni a házkörül, vagy a kertben velünk mikor vendégek voltak nálunk, vagy épp indultunk valahova, megtudták, hogy elromlott valami, és újat akarunk venni kihívták a szerelőt a kifejezett kérésünk ellenére, mert ők úgyis majd beengedik, mi meg fizetünk ugye.. csomagunk jött hozzájuk csengettek nem szóltak, átvették kifizették jó nagy borravalót adtak és persze úgy adták elő, hogy annyi volt a csomag, én meg csak néztem, hogy nem is ennyi volt, mikor megrendeltem, hát mi van a számlán, ja hát hogy borravalót adott hehe, leveleket felbontottak, mert "nem vették észre" hogy nem nekik szól stb stb stb


Ahogy tudtunk eljöttünk, nem csak én, de a saját fiuk is jobban érzi magát és aránylag normális a viszonyunk, de én a vége felé már úgy voltam vele, hogy legszívesebben elásnám őket a saját udvarukban.

2013. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
utolsó, ez király volt.
2013. febr. 28. 22:36
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

Ja meg még az volt a király, mikor vettünk valami nagyobbat, pl. hűtőt, kanapét amit úgy szállítottak ki, akkor kijöttek mind az udvarra és ott álltak és bámulták, mint a lakodalmas menetet, hogy mit vettünk és vajon mennyi lehetett és hogy viszik a szállítók.


Halál komolyan észrevették, hogy nagyobb cuccal jövünk haza, bezártuk a bejárati ajtót, mindig mondtam, hogy figyeld meg nem veszem le a kabátot se, de anyád már itt lesz. Ott is volt mindig, valami teljesen jelentéktelen dologról csacsogott, közben meg majd kiesett a szeme úgy meredt a szatyrokra, meg egyre közelebb állt, hogy belelásson miket veszünk a boltban meg ilyenek.


Á nem is tudom, hogy bírtam. Borzasztó.


Na meg a felújítást azt nekünk is nyomták. De mindig úgy tervezték, hogy a mi felújításunkat valahogy ráterjesztjük az ő dolgaikra is. Ha már ott járunk. Na persze.


A legjobb az volt, mikor a locsolási vízköltségekbe való beszállás volt a vita tárgya, holott semmihez se nyúlhattunk a kertben, mert hogy képzeljük és egy egy hetes eső után is reggel már rögtön locsoltak, de lehetőleg akkor mikor a legvalószínűbb, hogy a nagy része úgyis elpárolog az egésznek.


És ezek után nem hinnéd el, de teljesen normálisan el lehet velük lenni messziről. Szinte semmi probléma.

2013. márc. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!