Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miket szokás megkérdezni?

Miket szokás megkérdezni?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk venni, az értéke 8,5millió, a házon a sopronbanktól euróban árfolyamgáttal hitel van, kamattal még 7,3millió, havonta kb 50ezer ft. A házat hitelátvállalással vennénk meg, ez hogyan zajlik? Milyen kérdéseket szokás megkérdezni az ingatlanról? A közjegyző kb mennyit kér egy szerződés irásért?
2014. jan. 1. 11:24
 1/4 anonim válasza:
A közjegyző a vételár kb 1%-át kéri el (ha jól értesültem). Rá szoktam kérdezni az ingtlan korára,a ház nagyságára, telek nagyságára, arra hogy a villanyvezetékek műagyag burkolatban mennek-e (egy esetleges cserénél, számítani kell rá, hogy sokkal drágább lesz, ha nem műagyag burkolatban mennek a vezetékek), megkérdezem, hogy miből épült az ingatlan, volt-e rajta nagyobb felújítás (ha igen akkor pontosan mi),van-e hőszigetelve,nyílászárók állapota (bár ezt úgyis látni lehet megnézéskor),engem érdekel, hogy miért adják el (persze kétszer sem biztos, hogy az igazat fogja mondani, de hátha),a végén pedig érdeklődök, hogy mennyire alkuképes az ár, amit megadott a hirdetésben, talán ezek a legfontosabb kérdések.
2014. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom! Nagyon sokat segitettel!
2014. febr. 4. 06:03
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem mielött megvennéd, menj be a bankba és kérdezd meg hogy mennyibe kerül átvenni ezt a hitelt, mert vannak banki költségek.űgyvédhez menj szerződéskötésre, kérdezd meg előre ,mert minden ügyvéd más tarifát kér.
2014. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kérd el a tulajdonlapot és nézd meg az adatokat.
2014. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!