Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek így nem gond...

Szerintetek így nem gond alkudozni?

Figyelt kérdés

Láttam egy lakást voltam látogatásban tetszett is, szeretném megvenni de egy kicsit olcsóbban mint amennyiért hírdették. Úgy gondoltam írok egy emailt amiben megírom az árat melyet hajlandó lennék fizetni, és ha megfelel megírjuk a szerződést.


Azért nem akarom személyesen vagy telefonon ezt megbeszélni mert ha a tulajdonos felkészületlen, akkor azt fogja mondani várjak mig meggondolja. Így emailen nem lenne semmi meglepetés, válaszolnak ha válaszolnak.


Szerintetek így rendjén van illetve nem ízlestelen így alkudozni?



2014. jan. 11. 18:51
 1/7 anonim válasza:
én élőben jobban tudok alkudozni, e-mail olyan személytelen, de szerintem ha e-mailben közlöd a dolgokat az nem ízléstelen hanem korrekt.
2014. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alkudni élőben kell, rendszerint erre az ingatlanirodában szokott sor kerülni, vagy a szándéknyilatkozat kitöltése előtt. Mondjuk 18 millió a ház ára, mondják 16-ot. vagy 15-öt. Az eladó 17,5-től megy le, végül 16,5-ért megkaphatod. Végig játszottam októbertől decemberig.
2014. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában 10 százalékot lehet alkudozni, de természetesen bármennyit mondhatsz. Én a helyedben inkább személyesen, vagy telefonon mondanám meg.
2014. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy személyesen csinálod, vagy sehogy, így ízléstelen és választ sem biztos, hogy kapsz. alkudni mindig lehet. sorolj fel néhány átalakítást, rossz/régi/csere érett berendezés, felújítást, és indokolod ezekkel az alacsonyabb árat.
2014. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs bevezetve a gáz, vagy a csatorna, rosszak az ablakok, rossz az útburkolat (kátyú minden mennyiségben), zajos, kicsi, minden lehet az alku tárgya. Persze pozitívan is, pl. maradhat a berendezés nagy része, átveszed. (Jobb, mint a tied, vagy ez kisebb ház, a te bútorod be se férne stb.).
2014. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ingatlanos hozza a vevőjelöltet, aki családdal együtt érkezik és mindent végignéz. Még a kéményeket is. Egy hét múlva ártárgyalás az irodában, itt zajlik le az alku, majd ezt írásba foglalják. Ez után készül el az energetikai tanusítvány, majd a vége ügyvédi irodában a szerződés aláírása a két fél és az ingatlaniroda között. Előleg kifizetése. Ettől kezdve 60 napja van az eladónak a kiköltözésre, az átadásra. Ezt a folyamatot el tudod képzelni kizárólag email-ekkel?
2014. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen rendben van, sőt!

És mivel írásban van minden, senki nem hivatkozhat arra, hogy szóban miben állapodtak meg.

Mert csodálatos dolog a memória, ha van...:)

2014. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!