Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös tulajdon megszüntetése...

Közös tulajdon megszüntetése perben szereztem meg a házunk másik felét. A kifizetendő vételárból levonhatom a perköltséget amivel az alperesek tartoznak nekem?

Figyelt kérdés
+a házból jogtalanul elhordott tartozékok/ Fűtés,ajtók/ árát is levonhatom vagy ki kell fizessem a teljes vételárat és utólag pereljem őket?
2014. jan. 17. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én bizony levonnám .Kezdeményezzenek ők pert,ha úgy érzik jogtalan volt .A pénz átvételi elismervényén oda írnám miért ennyi a kifizetési összeg .Még egy birósági pert nem kezdeményeznék .A felkinált összeget nem vennék át,akkor arról írásban kérném az átvétel megtagadását,és miértjét is .
2014. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp ügyvéddel beszélj.

Szerintem csak úgy nem vonhatod le, mindenképp újabb pert sejtek a tárgyban.

Azonban ügyvédi letétbe leteheted, amihez csak akkor jutnak hozzá, ha a bíróság megítéli.

Ha járható, köthettek egy megállapodást (amit szintén az ügyvédem előtt tennék) a jogtalanul elhordott tartozékok ellenértékéről/ellentételezéséről.

2014. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nehezen de sikerült utánakérdeznem. Nem vonhatok le semmit mert a földhivatal felé igazolnom kell, hogy a teljes vételárat kifizettem. Csak akkor vonhatok le bármit ha abba ők is beleegyeznek, amire 0 az esély. Mivel a perköltség megfizetésének határideje lejárt, így végrehajtóhoz megyek, hogy a számláikra tegyenek inkasszót a kért összeg erejéig és ha utalom nekik az összeget akkor azt visszatartják nekem. Ha kp.ben fizetném ki akkor ha nem teszik számlára az összeget akkor majd csak részletekben tudnák a bérből levonni 3-4 hónapon keresztül.

Amit meg elhordtak a házból az egy újabb per tárgya lesz. Bizonyítéknak ott van az értékbecslői képek+ majd az átadásnál készült képek. A perben meg egy szakértő fogja megállapítani a hiányzó értékek összegét és akkor majd 1+ másod fok után ha nekem adnak igazat akkor követelhetem majd a tartozást+szakértői díjat+perköltséget.

Szép mi?

2014. jan. 22. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyönyörű.

Beszélj ügyvéddel az ügyvédi letétről, hátha az is teljesítésnek számít!

2014. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!