Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem és két testvére...

A férjem és két testvére örököltek egy lakást 1/3 részben tulajdonosok, svájci frank van rajta ő fizeti 2 éve, most mondtuk hogy fizesse a másik, de ők nem akarják le is mondanának a tulajdon jogukról, hogy lehet ezt?

Figyelt kérdés

és lessz e így illeték amit fizetni kell?

ja és az egyik testvére még kiskorú is.



2011. dec. 7. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nagykorú,aki leakar mondani az örökségről,megteheti,és nem is kell fizetnie a hitelt sem. Akkor az örökség kétfelé oszlik,és az adósság is.
2011. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel két éve a nevükön van, így nincs már miről lemondani. (Az sem lemondás lenne, hanem visszautasítás.)


Kétféleképpen mondhat le. Vagy ajándékozással, vagy adásvétellel. (Nyilván meg lehet egyezni egy jelképes összegről)

Mindkettőnek van illetékvonzata, illetve későbbi eladás esetén adóvonzata.

Nyilván a bank beleegyezése is kell.


Kiskorú esetén nem tudom mi van pontosan, de akkor a gyámhivatalt is be kell vonni az ügyletbe.

2011. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ilyen ügyekben jártass ügyvédet...
2011. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, lemondani akkor kellett volna, amikor a hagyatéki tárgyalás volt. Most már csak ajándékozni, vagy eladni lehet, és azért fizetni kell. Sehogy sem jártok jól. Benne laktok? Ha nem tudjátok használni, szerintem felesleges.
2011. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na igen én is erre gondoltam hogy egy adásvétellel úgy tennénk mintha megvennénk a részüket, de azt nem tudom hogy ilyenkor az illetéket csak azután az összeg után kell fizetni amit feltüntettünk rajta ugye? én arra gondoltam hogy valami kis jelképes 100-100 ezer forintot írnánk rá, így lehet?
2011. dec. 7. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

Alapesetben az illetékhivatal tényleg beéri az adásvételin feltüntetett összeggel, de a törvény szerint az illetéket az ingatlan tényleges forgalmi értéke után kell megfizetni. Kirívó esetben egészen biztosan felülbírálják.

2011. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dizus ***** válasza:
Azért az is érdekes lehet,hogy mennyi a hitel és mennyit ér a ház.Eddig hivatalosan hárman fizették a hitelt?Szóban könnyebb lemondani egy ingatlanról.Az életben nem nagyon szokott lenni ez a "hozzegypapírtlemondok"!
2011. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lemondani nem tud, ilyen nincs!

A hagyatéki tárgyaláson a nagykorú örökös visszautasíthatta volna az örökséget, ha ott nem tette, akkor már késő ilyenekben gondolkodni.

Adásvétel vagy ajándékozás lehetséges, mindkettő illetékköteles (visszterhes vagyonszerzési vagy ajándékozási illeték), emellett ingatlan esetében mindkettő csak ügyvéd előtt valósítható meg, és földhivatali eljárási díjat (6.600,- Ft-ot) is fizetni kell.

Emellett adásvételnél az eladónál Szja. fizetési kötelezettség is felmerülhet.


Fontos még megjegyezni, hogy mivel kiskorú is képben van, így jóval bonyolultabb a helyzet, ugyanis az ő érdekeinek védelmében jó eséllyel még a gyámhivatalnak is lenne néhány szava az egésszel kapcsolatban. (Ajándékozást valószínű, hogy egyszerűen nem is engednének.)

2011. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*vagyonátruházási, bocsánat
2011. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!