Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlás előtt állok és...

Sirius85 kérdése:

Lakás vásárlás előtt állok és nemtudom pontosan, hogy milyen sorrendben kell vásárolni?

Figyelt kérdés
Falun vennék egy nagyon szép kis családiházat felújítotatt, tényleg nagyon rendben van csak bekell költözni. A tulaj megcsináltatta az energetikai tanusítványt ami a B-tkapta meg,szóval azt már nemkell.Ügyvéd szerintem kellene mert ő intézi a földhivatalt meg nemtudom ,hogy még mit?! Mikor kellene mit csinálnom, milyen sorrendben? Kb. összegek?
2014. jan. 18. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, egy statikai vizsgálat elvégeztethető szakemberrel. Viszont mindenképpen mindenképp javasolt két tanú előtt dokumentáltan átadni előleget, vagy foglalót. A foglaló lehet kisebb összegű (1-2 százezer) csak visszalépés esetén ez elvész a visszalépő számára. Az előleg nagyobb összegű szokott lenni, megállapodás kérdése. A lényeg, hogy így egyik fél sem tud csak úgy meggondolatlanul elállni. Ezután jöhet az ügyvéd, aki majd tudja, milyen teendők kellenek még.
2014. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legfontosabb: ügyvéd előtt szerződést kell kötni, amelyikben benne kell lenni, hogy előlegként kifizeted a ház árának a 10%-át. Aztán meghatározott időpontban leírod az eladóval együtt a víz, gáz, villanyóra állását, megállapodtok, hogy mennyi bútort vinne el, illetve mit veszel át. Elmentek a szolgálatókhoz, átiratjátok a víz, villany, gázórát (fotó jó, ha van), átutalod a vételár többi részét és megkapod a kulcsokat. Ez a birtokba-adás. Beköltözöl, de aztán várhatod a NAV és a Földhivatal levelét... És róhatod a köröket a lakcímkártya és az összes más cégnél bejelentett lakcímváltozás miatt. Én éppen itt tartok.
2014. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az eladást és a vételt is ingatlanirodán keresztül intéztem, pénzbe kerül ugyan, de legalább biztonságos.

Azt azért nem úsztam meg, hogy egy eladó a szerződéskötés előtt visszalépjen! Sajnos, van ilyen, de a neten gyorsan találtam másik házat. Venni nem nehéz, csak eladni.

2014. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megállapodtatok a tulajjal a vételárban, a kifizetés módjában, a birtokba adás feltételeiről, akkor elmentek a TE ügyvédedhez, aki megcsinálja a szerződést. Őt nem hagyhatod ki a dologból, tud "mindent" és a Te érdekeidet tartja jobban szem előtt.:) Intézi a földhivatalt, NAV-ot.

Birtokbavételkor JEGYZŐKÖNYVEZITEK a mérőórák számát, állását.

Beköltöztök és várjátok a NAV levelét az illetékről.:)

2014. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lakás foglalót azt kötelező adni vagy csak elég ha megállapodunk és kész!Hitelből lesz megvéve az ingatlan és akkor is ugyan ezek a feltételek:ügyvéd,...?
2014. jan. 22. 03:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első az ügyvéd, rendszerint az ingatlanirodák ügyvédjei ismerik a legjobban, hogyan és milyen szerződést kell kötni, 70-80 ezret kérnek. Elintézik a földhivatalt is. Ezt nem lehet kihagyni, ha sajtpapírra fírkálnak valamit, tanuk nélkül, akkor alaposan becsaphatnak. Hiába fizetsz, a lakás nem lesz a tied jogilag! Nagyon fontos az ügyvédnél kötött szerződés. Foglalót is beleírják, vagy ha előleget adtál.
2014. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóbeli megállapodás? Ez a lakásmaffia módszere, akkor hiába fizetsz, bármikor kirakhatnak az utcára, egy fillér nélkül. Ügyvéd kell, két tanú kell, előttük adod át a vételár előleget például.
2014. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akár hitel, akár kp, a feltételek ugyanazok.

A foglaló adása és elfogadása jelzi a felek komoly szándékát. Mértéke általában a vételár 10 %-a. Ha te lépnél vissza, bukod a foglalót, ha az eladó, az összeg kétszeresét köteles neked megfizetni. Nem hiszem, hogy menne nélküle.

2014. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!