Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valóban jobban megéri egy...

Valóban jobban megéri egy olcsóbb, felújítást igénylő lakást venni, mint egy perfektet drágábban?

Figyelt kérdés
Kizárólag tapasztalattal rendelkezők véleményére vagyok kíváncsi. Köszönöm!

2014. jan. 8. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem éri meg felújítandót venni. A felújított sem sokkal drágább a lepukkantnál, mert óriási a túlkínálat, lehetetlen sokkal többet kérni. Viszont az anyagárak nem csökkentek, sőt... A munkadíjról pedig még nem is beszéltem.
2014. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is erre gondoltam, de mindenhol az súlykolják, hogy megéri.
2014. jan. 8. 11:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Megvan az az előnye, hogy látod és tudod, mi lett megcsinálva, valamint a lakást pontosan a te igényeidre tudod szabni.

Jártam már úgy, hogy a felújított lakásban egy éven belül eldurrant a vízcső, és akkor derült ki, hogy a szép új csempe alatt a régi ezeréves vezetékek voltak még. Tehát szét kellett verni az egész fürdőt.

Újépítésű lehetne jó, de azt meg a párom nagyon nem tanácsolja: tíz éve van a szakmában, ez idő alatt elég sok társasházon dolgozott. Kivétel nélkül mindenhol arra ment a vállalkozó, hogy gyorsan, olcsón legyen kész, ez pedig nyilván hihetetlenül nagy mértékben megy a minőség rovására.


Konklúzió: nálunk csakis felújítandó jöhet szóba, mivel ha sk újítjuk fel, az olcsó és minőségi lesz.

Aki nem ért hozzá, annak úgy érdemes felújítandóba belevágnia, ha tud szerezni tényleg jó szakembereket. Viszont így valószínűleg drágábbra jön ki.

Kompromisszumokkal azonban egy felújított vagy újépítésű is jó döntés lehet.

2014. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is felújítandót szerettem volna, csakhogy az olcsó húsnak híg a leve lett volna belőle. Közel 30 éves ház, kifestve, gáz, cserépkályha, csatorna, víz van. Konyha, fürdőszoba rendben. Azonban a padlásajtó a kezemben maradt, a tető lécezése rossz... Hiába 12 millió, ha másik 4-5 milliót rá kell költeni, sőt azonnal beköltözve számolni kell a beázással. Nem vettem meg. 10 éves, tégla, hétvégi háznak épült, de leszigetelt kisebb ház, elektromos fűtéssel (de kémény is van), nagy kerttel, kiváló állapotban lett a vége.
2014. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Svábház,Budapest mellett, belül szépen felújítva, kivűl ronda (de lefestve jó lenne). Azonban a tető itt is rossz volt. Ezt kell megnézni először, sokba kerül a felújítása. Másik fő pont: konyha, fürdőszoba. Ha nincs konyha, vagy rossz, az plusz 2-3 millió, fürdőszobával együtt még több. Ha kicsi a telek, gipszkartonos minden (elrejtik a repedéseket, a fal alsó vizesedését),az mindig gyanús.
2014. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mindegyik hozzászólás nagyon hasznos volt!
2014. jan. 8. 13:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok múlik az igényeiden. Nagyon lepukkantat semmiképpen nem éri meg megvenni, ha csak átlagosabb felújítási munkálatok szükségesek, akkor meg lehet fontolni. Anno költözésnél két ház között vacilláltunk. Egy régi, tipikus sátortetős volt az egyik, amiben nem volt a házban konyha (különálló nyári konyha volt), a tetőszerkezetet fel kellett volna újítani és néhány nyílászáró is azonnali cserére szorult volna. A háromból két szobában homokra lett anno fektetve a parketta, ami megsüllyedt, recseg, ropog, kuka... Kb. fele annyiba került, mint a másik ház, ami akkor 16 éves volt (mostmár lassan 30) és ahova végülis költöztünk. Ez azonnal költözhető állapotban volt, csak apróbb felújításokat igényelt. Saját igényeinkre formáltuk, ennyi. Mérlegeltünk és utána számoltunk, egyértelműen ezzel jártunk jobban, így emellett döntöttünk és jó választásnak tartom azóta is. Azzal a házzal sem jártunk volna jobban anyagilag és akkor még csak az olyan költségeket soroltam, amik szükségesek, nem pedig saját igényűek!
2014. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2014. jan. 8. 14:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Két hozzászólást én írtam, nem véletlenül. Májustól jártam az újabb és még újabb köröket, eladás és vétel körül. És végül karácsony előtt sikerült mind a kettő. A személyes tapasztalataimat írtam meg.

1. Ha új, vagy csak néhány éves, akkor némi alku után (ez kell) megveheted.

2. Tíz év körüli, felújított: kisebb hibák lehetnek, de itt már nagyon kell figyelni a tető és a vizesblokk állapotára.

3. 20-30 éves, sok javítanivaló, de kiváló a telke. Ha marad a vétel után pénzed, megveheted.

4. Régi, részben felújított vagy romos: telekárban, építkezési céllal megvehető. Dózerolás a legjobb megoldás.

2014. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi felújítandót vettünk és felújítottuk. Volt vele gond bőséggel. A legnagyobb baj az volt, hogy akkor nem tudtam pontosan mit milyen műszaki tartalommal kell megoldani, a "szakemberek" meg mindig azt javasolták ami nekik könnyebb volt, vagy amire jutalékot kaptak a kereskedőiknél.


Most már tudnám mit hogy csináljak és nem is ugyanilyen lenne.


A felújítottnál tényleg kérdés ahogy valaki írta, hogy az milyen mélységben van felújítva. Cserélve a vízcsövek, vagy csak a csaptelepek, a villanyvezetékek vagy csak a kapcsolók, ha gázkazán van az mennyi idős, milyen hatásfokú - mert lehet hogy számodra hiába van, de nem felel meg - a tető szintén egy sarkalatos pont. Kérdés a felújított az mit takar ennél pl. átrakták csak a régi cserepet, vagy rendesen meg van csinálva jó minőségű anyagokkal, alatta fóliával, mert ha nincs akkor előbb vagy utóbb de le fogod szedetni és kicserélteted olyanra ami már életed végéig kibírja. Nyílászárók hasonlóan.


Szerintem vannak jó vételek mindegyikből és talán mindegyiknél a legfontosabb, hogy mennyire tudod minek milyennek kell lennie műszakilag és a Te igényeid szerint.

2014. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!