Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy lakás, hitelátválaláss...

Kamyka kérdése:

Van egy lakás, hitelátválalással eladó 0ft nincs villany meg gáz mindet kikötötték hogyan tudom átválalni a hitelt hogy ezek visszakötése ne háruljon rám? MEGÉRNÉ-e igy?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A lakáshitel, és az elmaradt közüzemi tartozások két különböző dolog. Amíg az összes közüzemi tartozást nem egyenlítitek ki, addig nem írják át a nevetekre, és nem kapcsolják vissza.

Csak úgy tudod megoldani, ha a tulaj kifizeti az összes közüzemi tartozását, és utána mentek a bankba a hitel átvállalásról új szerződést kötni, vagy te kifizeted az összes közüzemi tartozást, és az összeget megpróbálod visszaszerezni..

2014. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2014. jan. 30. 04:18
 3/7 anonim válasza:
tudtommal átírásnál az adósság (pl elmű) marad a régi tulaj nevén
2014. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Decemberben irattuk át a villanyt (házeladás volt), de az évi elszámolási csekket én kaptam meg. Ilyenkor az eladóval számol el pl. az ELMÜ.
2014. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Charlie O Brien válasza:

Első hozzászólót megerősítem, TIGÁZ írta nekem, hogy ha az albérlőnk, aki a nevére vette a gázórát, tartozást halmoz fel és leveszik az órát, addig nem kötnek arra a címre új szerződést míg az albérlő VAGY én tulaj VAGY új albérlő ki nem fizeti az előd tartozását.


Azt hogy megérné-e neked, akkor lehetne eldönteni, ha tudnánk mennyi teher van a házon a hitelen kívül. A közművek visszakötése max. 50-100.000,- Ft-ból megvan, DE ha vannak egyéb felhalmozott tartozások, vagy egyéb terhek, akkor azokkal is számolni kell.

2014. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2014. febr. 6. 04:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor megveszed a lakást, az ügyvéd előtt kötött szerződéssel történjen. A birtokba adás előtt le kell írni a vízóra, villanyórák, gázóra állását, le is kell fotózni (okostelefonok korában ez nem probléma). Aztán végig kell járni az ügyfélszolgálatokat, átiratni az órákat. ELMÜ aztán később kiküldi az ellenőrt, aki lefotózza az órákat és aláiratja a szerződést. Amikor minden átírás megvan, akkor következik a kulcsok átadása. Ha kifizetetlen közüzemi számlák vannak, nem lehet birtokba adni a lakást.
2014. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!