Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell tehermentesíteni...

Hogyan kell tehermentesíteni egy lakást?

Figyelt kérdés
Láttam egy szép lakást az interneten amit talán megvennék, de sajnos azt a választ kaptam hogy van rajta teher, viszont az csak technikai kérdés hogy ez elrendeződjön. Lényegében mit jelent ez, hogyan rendeződik el a tehermentesítés? Nekem mint vevőnek ez azt jelenti, hogy sokkal többet kell várnom mig beköltözhetek?

2013. dec. 29. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Tehermentesítve úgy lesz egy lakás, ha a tulajdonos telektulajdonra bejelentett hitelezőjét kifizeti. De úgy is lehet tehermentesíteni, ha Te mint vásárló átvállalod ezt a részt.
2013. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adósság van rajta(hitel vagy közmű adósság),valószínűleg jelzálog bejegyzéssel együtt a földhivatalnál.

A technikai kérdés (az eladó elképzelése szerint!)hogy te mint a vásárló, abból az előlegből amit oda adsz 'majd Ő lerendezi az ingatlan tartozását, és az adásvétel akkor megy majd teljesen végbe ha a második részletet is kifizetted.

Ezzel nagyon-nagyon óvatosaknak kell lenni,nehogy átverjenek, úgyhogy ügyvéddel kell csinálni minden mozzanatot, pereskedhetsz a pénzedért ha átvernek !


Én nem vagyok jogász,nem tudok mindent erről,mindenesetre légy mindig óvatos,és kérj jogi segítséget ügyvédtől,még ha az pénzbe is kerül.

2013. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!