Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri felújítani a fürdőszobá...

Megéri felújítani a fürdőszobát eladás előtt?

Figyelt kérdés
Egy 30 nm-es lakásról van szó, ahol a fürdő+wc 4 nm, viszont az van leginkább "lelakva". Én azt mondtam, hogy megéri belerakni egy kis pénzt (új wc, új padló, új kézmosó, a csempe jó állapotú és a kád is maradna) de a család lehurrogott. Szerinted?
2014. jan. 30. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, a vevő majd úgyis a saját képére alakítja és újból szétveri.
2014. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fürdő felújítás mindig sokkal drágább mint bármi más. Ha kis dolgokat akarsz megcsinálni, nem éri meg a befektetést, mert nem tudod úgysem annyival többért eladni. Akkor meg felesleges kiadás volt.
2014. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakásvásárlás előtt állok, szóval nézegetek.

Ahol gáz a fürdő ott nagyon-NAGYON megnézem az árat. Én belekalkulálom ilyenkor a felújítás költségét is. A vevő is tudja, mennyibe fog fájni neki +ba a felújítás a lakás árán felül. Persze az sem mindegy, hogy hogy van felújítva. Kinek mi tetszik...

2014. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, egyrészt ha nincs felújítva, akkor a vevő úgy alakítja át, ahogy neki tetszik. Nem biztos, hogy ahogyan megcsináljátok, mindenkinek tetszeni fog.

Másrészt a felújítások árát szinte lehetetlen beépíteni az eladási árba.

De ez persze az ártól is függ, az a 3 dolog amit leírtál (wc csésze, padló, kézmosó) olcsón is megvásárolható, csak a kérdés, hogy mennyi munkával járna. Az a baj, ha megbolygat valamit az ember, akkor jöhetnek egymás után a problémák. Előtte kérdezzetek meg egy vizest, hogy mennyibe kerülne ezek kicserélése, mennyire lenne egyszerű.

2014. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Nemrég vásároltam lakást, kb 2 évig kerestem, nézegettem rengeteg lakást. Egyértelműen látszott, hogy ahol az eladáshoz újították fel a fürdőszobát, az össze volt csapva, vezetékek nem voltak kicserélve, és a legtöbben meghagyták a régi fürdőkádat. Nekem pedig csak zuhanykabinos kell. Végül olyat vettem, ami teljes felújításra szorult, így a saját ízlésem szerint alakítottam.
2014. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy megtedd, teljesen fölösleges. A vevőnek biztosan más elképzelése lesz, és amikor nézegeti a lakást, biztosan meglátja benne a saját elképzelését. Nem ezen fog múlni az eladás sikere. Sőt, azt gondolom, hogy a vevő épp ezeket a dolgokat fogja kicserélni, amikből újat szeretnél venni.

Suvickold ki a fürdőt, a fugákat is gondosan tisztítsd ki, ennél többet fölösleges tenni. Tapasztalatból írom: Leginkább a penészfoltokra ügyelj, attól nagyon eltudnak rettenni a vevők.

2014. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azokhoz csatlakozom akik nemet mondanak erre .

Ezen csak bukni lehet .

2014. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, ettől nem ér többet a lakás sajnos. Ismerősöm jakuzzit építtetett, és nem ment fel az ára a lakásnak.

Max egy tisztasági meszelést csinálj, ha nagyon csúnyán lelakott, de többet nem érdemes.

2014. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemrég vettünk kisebb házat, a legtöbb helyen vagy nem is volt használható a fürdőszoba (30 éve nem volt felújítva, rossz káddal, rossz bojlerrel), vagy még konyha sem volt, csak a helye. Ehhez képest 19 millióért árulták. A végén vettünk egy sokkal jobbat (olcsóbban), ebben beépített amerikai konyha van, valamint zuhanyfülkés, teljesen jó (majdnem új) fürdőszoba. Döntő szempont volt, hogy azonnal használható legyen.
2014. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálam kifejezetten kizáró ok lenne, ha egy régi lakásban csak a fürdő lenne felújítva, és nem azért, mert esetleg nem az én ízlésem, hanem mert feltételezném hogy az eladó, mint te is, csak a külcsínre (új wc, padló, kézmosó, csempe) gondolt, és letette a csilli-villi mázat az 1000 éves csövekre, amit előreláthatólag pár év múlva úgyis fel kell verni, de most fizethetnék érte többet... hát kösz, inkább nem.
2014. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!