Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet alkudni egy...

Mennyit lehet alkudni egy peremkerületi új építésű lakásból?

Figyelt kérdés

Az ingatlan kinnt van a város szélén (Bp.), belvárostól 45 percre autóval. Ingatlanos ismerősöm szerint 180-190e/nm a kerület átlagos ingatlanára.


65nm a lakás, amit 17 millióért árulnak, szerintem viccesen túlzó az ajánlat, viszont a lakás megfelel az igényeinknek. Átlagos berendezés, átlagos minden, szóval nem arról van szó hogy luxus lenne bármi. Így 260e/nm-re jön ki az ár, amiért már belsőbb kerületben tudnék lakást venni + felújítani teljesen és még úgy is jobban kijövök. Nem beszélve arról, hogy az említett ingatlan előtt óriási busz és autóforgalom van. Az ismerősöm szerint mondjam nyugodtan rá, hogy 14 millió és elviszem. Ez 20% alku kb. Poén, de a környéken a többi újabb építésű lakást is ennyiért próbálják eladni, a haver szerint emiatt van vagy 100 eladatlan lakás a környéken.


Szerintetek?


2014. febr. 3. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
ha készpénzben fizeted ki a teljes összeget elképzelhető hogy eladják a kívánt összegért! (de 15 millióért biztosan)
2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Veszteni valód nincs, tégy egy ajánlatot, legfeljebb elutasítják. Esetleg elkezdenek alkudozni.

Az átlagos ingatlanárat meg sürgősen felejtsd el, ekkora maflaságot már rég hallottam!!! Az ingatlanos ismerősöd szerint ugyanannyi a m2 ára a kerület pusztulat részén fekvő X. emeleti panellakásnak és a villanegyedben álló palotának?!? Keress rá ingatlanos oldalakon ugyanazon a környéken álló ingatlanokra, abból sokkal több hasznos infód lesz.

2014. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is most állok vásárlás előtt, de ez tényleg drága. A pontos értékéhez a környéket is látni kéne, de 14.4-15 körül szerintem egyből odaadják. Még akár 14-ért is.
2014. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!