Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van olyankor, ha házat...

Mi van olyankor, ha házat szeretnék venni, de Az ingatlan az ingatlan-nyilvántartás adatai szerint "kivett beépítetlen terület" megnevezéssel bír, pedig már van rajta egy családi ház? Ez baj?

Figyelt kérdés

Házat szeretnék vásárolni, van 1 ami nagyon tetszik. A gond csak az, hogy Az ingatlan az ingatlan-nyilvántartás adatai szerint "kivett beépítetlen terület" megnevezéssel bír.

Ez nagy gond? Van rajta egy 110 négyzetméteres családi ház.

Nekem kell majd fizetni ezért valamit, hogy átírják, vagy bírságot?



2014. febr. 5. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Az ingatlan tulajdonosát kell megkérni, hogy intézze el az eddig elmulasztottakat. Ezek szerint vagy nem voltak megfelelő engedélyei, vagy nem vezettette rá a tulajdoni lapra. Építési engedély, használatba vételi engedély stb. Az adásvételt ellenjegyző ügyvéd egyébként is erre felhívja a figyelmet, mert korrekt adásvétel ilyen rendezetlen esetben nem valósítható meg.
2014. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nos az én házam se volt feltüntetve a vázrajzon, se a telekkönyvben 9 évig, mert egyszerűen sajnáltam rá a pénzt!

Természetesen engedéllyel épült és a használatbavételi engedélyt is megkaptuk, csak akkoriban 120 ezret kértek volna a rajzért. Aztán tavaly megcsinálta egy földmérő 40 ért az épület feltüntetést.


Gondolom az eladó is hasonló cipőben jár. Mondd neki, hogy hívjon fel egy földmérőt, az egész nem tart sokáig.

2014. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Charlie O Brien válasza:
100%

Előzőek jól írták, de csak bizonyos esetekben. Ha az építési és használatbavételi (vagy a kettőt helyettesítő fennmaradási) engedély megvan és csak az ingatlan-nyilvántartási átvezetés hiányzik, akkor az könnyen pótolható, de inkább az eladó csinálja ha mégis felmerül valami neki egyszerűbb megoldani. Ha épeng. van, de haszeng. nincs, akkor is inkább az eladó intézkedjen annak beszerzéséről, ha gond merül fel ő fogja tudni megoldani. Ha semmi engedély sincs, ennek is több esete van, más a helyzet, ha kiadható rá a fennmaradási engedély, más ha nem. A szabálytalanság bizonyos idő után elévül, de ennek is van több esete...


Tehát több információ szükséges ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy a te esetedben baj-e, hogy nincs az épület feltüntetve az ingatlan-nyilvántartásban.

2014. febr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem ilyen egyszerű a dolog. A házat árverezésen szeretném megvásárolni, szerintem a jelenlegi tulaj, nem biztos hogy túl segítőkész.

A ház egyébként belterületen van, 6 éve épült, és tudom.hogy évekig lakták.

Szóval ebből még lehetnek kellemetlenségeim, és elképzelhető, hogy még nagyon sok pénzbe kerülne elinteznem a dolgokat? Akár el is bonthatják?

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 6. 03:16
 5/9 Charlie O Brien válasza:

Az árveréses ház esetén ugyanúgy érdeke a tulajnak, hogy minél többért menjen el, hiszen akkor talán neki is marad pénz belőle, vagy nagyobb hitelrészt tud kitörleszteni. Vagy van valami olyan egyedi körülmény ami mégis ez ellen szól?


Ha épeng+haszeng nincs rá VAGY fennmaradási engedély nem adható ki, akkor bizonyos esetekben el is lehet bontatni. De szerintem még így is van az az ár amin megéri kockáztatni... Nem tudom milyen nagyságrendről lehet szó.

2014. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elég nagy összegről van szó, ezért kérdeztem itt is. Egyébként sikerült kideríteni, felhívtam a földhivatalt, és van rá épeng és haszeng is. így szerintem nagyon megéri, meg is próbálom megvenni. mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 8. 08:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz és nézz utána.

Sógorék kinéztek egy eladó házat, hegyoldalban, 110 m2, telek 500-as, körülötte hétvégi házak vannak. Tetőtérben kiadó szobák, alsó szinten bérlők, középső szint beköltözhető. Minden oké, az eladókkal kitűzve az ártárgyalás és szerződéskötés. Ekkor kapta kézhez a tulajdoni lapot. A telkeket erdészeti területen alakították ki, azokkal az erdészet is rendelkezik, mert engedély nélküliek voltak. Engedélyül nélkül nincs adás-vétel! Tabló. Sógor kinézett egy másikat, az tiszta ügy volt, már benne laknak. Belterületen.

2014. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sikerült megvenni ezt az ingatlant? Tudom régi kérdés de hátha jársz még erre. Én is találtam egy szép házat árverésen és annak is az szerepel a leírásában,hogy a tulajdoni lapon kivett beépítetlen terület szerepel!
2018. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérem szépen aki tudja, hogy ilyen esetben mit lehet tenni az írja le!

Én is árverésen veszek ilyen ingatlant,de nem merek utána járni, hogy van-e engedély csak nem lett felvezetve a tulajdoni lapra,mert attól félek, hogy azt mondják bontsuk le. Hogyan lehet ezt előre megtudni térképmàsolatról esetleg?

2019. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!