Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen az újhegyi lakótelep?...

Milyen az újhegyi lakótelep? Jó ott élni vagy inkább más kerületet (meggizethető lakótelepet) válasszunk?

Figyelt kérdés

A Gőzmozdony utcától a Harmat utcáig (Szőlővirág, Bányató, Tavas, stb) utcák? Elég rossz véleményeket olvastam erről a lakótelepről, de amikor ott voltunk kb 2 órát akkor nagyon pozitív benyomást szereztünk róla. Mivel ez az idő túl kevés ahhoz, hogy kiismerjük a környéket, szeretném az ott lakók véleményét kérni, frissen. Elég sok fórum még 2010 előtti, most 2014-ben milyen a helyzet? Milyenek az emberek, a lakások (amennyit egy panelről el lehet mondani)? Sok helyen olvastam olyat, hogy a legtöbb háznak tartozása van, koszos, és hangosak a fiatalok az ablakok előtt... ez tényleg általános jelenség? Mi is láttunk hajléktalanokat a tó mellett, de sajnos a legtöbb helyen már ott vannak szegények.

Az újpesti lakótelepet ismerjük, ahhoz képest tényleg rosszabb az újhegyi?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#lakótelep #Újhegy #élhető lakótelep #megfizethető lakótelep #tiszta lakótelep
2014. febr. 18. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én május óta lakom Újhegyen, a Kővágó utcában. Először Kispesten néztem lakásokat, de miután egyszer kijöttem ide, egyből eldöntöttem, hogy ide fogok költözni.


Én nem tudok igazából semmi rosszat mondani, szeretek itt lakni. Azt hogy van-e sok háznak tartozása nem tudom, a miénknél nincs, legalábbis ha lenne, akkor gondolom emelték volna a közös költséget. De maradt ugyanannyi, mint tavaly. Szerintem itt kevesebb cigány van, mint más hasonló lakótelepeken, még nem volt semmi rossz tapasztalatom. Az Újhegyi sétányon elképelhetőnek tartom, hogy nyáron néha hangoskodnak, mert ott vannak pizzériák, nagyobb a mozgás, de itt Kővágóban én semmi ilyet nem tapasztaltam.


Egyébként azt tudom javasolni, hogy szólíts le az utcán értelmes tűnő embereket és beszélgess velük. Én annak idején kisgyerekes anyukáktól érdeklődtem, de szerintem nyugdíjasokat is érdemes megkérdezni. Ha van konkrét lakás, akkor várj kicsit a kapu előtt és tőlük kérdezősködj!

2014. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom aktuális-e még, de én nagyon ajánlanám ezt a lakótelep. Én jóformán ide születtem, azóta is itt lakom, mitöbb, a múlthéten vettünk lakást itt a 71 éves nagymamámnak is.Rengeteg ház szigetelésre került, igaz ez egy pár évig megemeli a közösköltséget, de mindennek ára van. Szerintem a Bányató, Lenfonó, Szövöszék, Tóvirág, Tavas,Szőlővirág stb. mind - mind jó utcák, elég sok ismerősöm lakik a fent említettekben. A Gőzmozdonnyal nekem van némi fentartásom ,de van köztük teljesen jó állapotban lévő, amennyiben a lépcsőház állapotát nézzük. Ajánlani például a Széchényi István Álatlános Iskolával szemben lévő Gőzmodony házsort tudnám. Az Újhegyi bevásárlás szempontjából is nagyon jó,nyáron a sétány, a Tó környéke valamint a Sportliget kifejezetten szép. Nyáron előfordul, hogy látni "rossz" alakokat(hol nem?!), az idén az egész sétány és valóban sok utca ténylegesen be lett kamerázva,én nem érzékelek semmi olyan negatív dolgot, ami miatt nem állnék teljes mértékben a lakótelep mellett:) Remélem tudtam segíteni, ha még nem jutottál döntésre.
2014. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
50%

én a szövőszékben lakom és hát eléggé mennek itt a hangoskodások az utcában, még bőven 22 óra után is. Nem jó lakótelep, nem szeretem, el is fogunk költözni hamarosan.


Bár a kérdés februári, már jó későn írok, de mindegy. Most találtam csak erre a kérdésre.

2014. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés de hátha másnak még jó lesz a válasz.

1977 óta- azaz gyerekkorom óta-élek a lakótelepen és csak ajánlani tudom mindenkinek.Soha semmi atrocitás nem ért: pedig jártam haza éjjel,jártam haza hajnalban.Iskola,óvoda,gimnáziumok vannak a közelben.Bevásárlási lehetőségek,közlekedés nagyon jó.Kőbánya-Kispest 10 perc, Örs Vezér tér 15-20 perc alatt elérhető.

2017. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!