Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olyan városba megyünk házat...

Olyan városba megyünk házat nézni ami kicsit messze van tőlünk és nagy eséllyel nem tudjuk többször megnézni. Mi az amit mindenképpen nézzek meg vagy kérdezzek meg?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan típus vagyok aki elsőre csak bámészkodik, és a megtekintés után, itthon jönnek a kérdések.

Családi házról van szó, vidéki városban.


2014. febr. 19. 13:02
 1/7 anonim válasza:

Előrebocsátom: Laikus vagyok, de amiket én megnéznék:


Külsőleg tető, cserép állapota, törött, elcsúszott, stb. Lábazat porlik, karbantartott, egy rúgásnál tenyérnyi darabok mállanak le... Külső hőszigetelés (ha van, rá kell kérdezni, hány centi, 10 felett már jó)

Pince: Ha van vizesedés, ott biztosan látni nyomát. Padlás: igenis fel kell menni, ha korhadtak a szarufák, pont egy új tető árát lehet lealkudni. Fűtési rendszer milyen? A kazán állapotát/korát ránézésre is meg lehet becsülni. Lehet, cserélni kell. Bent a házban inkább a nyilászárók állapota, a villanykapcsolókból (esetleg ) következtetni lehet az utolsó felújítás korára (ha ősrégiek, biztosak lehetünk benne, hogy a vezeték is az.) Belső ajtók mennyire vetemdtek meg, be lehet-e zári őket.

Azt kell mérlegelni, hogy a felújítási költségek plusz a vételár megéri-e nekünk. Sok sikert!

2014. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nemrég vettem házat, öt hónapi keresés után. Miket érdemes nézni? Első és legfontosabb: TETŐ! Másodszor és sokadszor is az. Látni lehet kívűlről is, ha rossz a lécezés, mert potyog a vakolat az ereszalján, hullámosak a cserepek. Fel kell menni a padlásra! Nekem a kezemben maradt egy padlásajtó, hiába volt új az esőcsatorna, nem vettem meg, kb. 3 millió lett volna az új tető ára! A másik fontos: milyen magas az épület, ehhez képest vizesedik-e a fal alul. Repedések: süllyed az épület, rossz vagy nincs is alapja. Miből épült? Vályog, tégla, könnyűszerkezetes? Tapétával vagy gipszkartonnak repedéseket takartak el? Fürdőszoba 30 éves, rossz minden, van-e normális konyha (amerikai nem rossz megoldás). Több ház ezért nem kellett nekem, vizesblokk felújítása drága mulatság! Ajtók, ablakok állapota, vízvezeték, villany, gáz, csatorna. Pince, garázs állapota. Be van-e kerítve, kerítés állapota. A közelben vannak-e boltok, iskola, óvoda, tömegközlekedés? Nagyon oda kell figyelni, mit veszel meg.
2014. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha belül szépen fel van újítva egy ház, de kívűl vizes a fal és beázik a tető, ne vegyétek meg. Nem éri meg, hiába olcsó.
2014. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már megnéztük múlthéten. A tető "új", 2004-es. Kívülről nem látszik hibásnak, a padlásra nem tudunk felmenni. A terasz részen beázik a tető, mert nincs lejtése, ezt meg kell csinálni. 2 helyen láttam penészt, a fürdőben a sarokban fent és a konyhában a hűtő mögött lent. Volt egy felázás az egyik szobában, mert a csatorna legalsó része hibás a szoba mellett és pont a falra folyt a víz. A Padló mindenhol kuka, a fürdő kuka. Az árból engednek (még jó...)
2014. febr. 24. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, merre van ez ház, de Budapest környékén 9-10 milliónál többet nem adnék érte. A vizesedés és a penész elég nagy baj, nemcsak a külső csatorna, hanem a teljes vizesblokk vezetékekkel együtt rossz lehet. Ha a terasz feletti tető rossz, padlást nem lehetett megnézni stb. én nem venném meg.

Én olyat találtam, ahol ugyan vannak kisebb hibák (de nem a házzal, hanem kerítés és kapu, ezek lefestése stb.) 16 millióért. (Igaz, 56 m2), de frekventált helyen. A tető jó, a tetőtér majdnem új, dryfit 10 cm, jó a fürdőszoba, amerikai konyha használt, de nem rossz. Nem vizes, nem penészes, esőcsatorna is jó.

2014. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt majdnem megvettem, de végül találtam jobbat.

[link]

2014. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ára 10M, Bp vonzáskörzetében van egy kisvárosban.

A fürdő csak azért kuka, mert nem tetszik. Amúgy ami nagyon mellette szól, hogy új a tető a gerendákkal együtt, nyílászárók cserélve lettek, villanyvezeték cserélve lett. Na és persze lenne rokoni segítségem (gyerekvigyázás) :)

2014. febr. 25. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!