Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás előtt állunk, a...

Házvásárlás előtt állunk, a lentebb vázolt esetben mikor írjunk szerződést, és mire lesz egyáltalán szükségünk a beköltözéshez?

Figyelt kérdés
Havi részletekben történő fizetéssel vásárolunk házat,nem a bank felé törlesztenénk, hanem közvetlenül egy ismerősünknek, az eladónak. Az eladó és mi vevők sem tudjuk, hogyan tovább. Most írjunk szerződést? Ehhez kötelező az ügyvéd? Csak a teljes összeg kifizetése után történne névre írás stb., de mégis mivel biztosítsuk be magunkat mi is és ők is?

2014. febr. 25. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nélkül semmit! Még akkor sem, ha jóban vagytok!
2014. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az ügyvéd segítség lehet, de pénzbe kerül. Ha az eladó is belemegy, akkor lehetne otthon írt szerződést készíteni, megfogalmazva, pontosan leírva minden. és két tanúval aláírva hivatalos lehet. :)
2014. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a teljes vételár, de azt a 0,7-1%-ot szerintem megérné ügyvédre fordítani.
2014. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ingatlanos ügyekben tapasztalt ügyvéddel kell megiratni a szerződést, a jelenlétében átadni a vételárat. Ingatlanirodáknak vannak ilyen ügyvéd kapcsolataik. Szerződés nélkül becsapnak, még egy jó ismerőssel is megtörténhet és kidobnak titeket az utcára! Senkiben sem szabad megbízni. Megéri az a 70-80 ezer forint, amit kifizettek az ügyvédnek.
2014. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerződéskötés előtt szerezzen be az eladó friss tulajdoni lapot és energiatanusiítványt, ezek kötelezők. Ha megvan a szerződés, akkor le kell írni és fényképezni a villany-, víz- és gázórát, bemenni a szolgálató cégek ügyfélszolgálati irodáiba és átiratni. Utána megkapod a kulcsokat és költözhettek. Mivel MINDEN illetékköteles, a földhivatalt is értesíteni kell, ezek után jelentkezik a NAV. Végül cseréljetek lakcímkártyát.
2014. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ügyvédet ajánlok és ha lehet akkor csak benneteket képviseljen! Ne sajnáld rá a pénzt! Jó lenne ha tisztázódna nem kézből-kézbe megy az összeg és azt is,ha nehezebb időszak lenne az életetekben akkor milyen tolerancia veheti kezdetét.A szerződést muszáj megkötni ami előírja a reszortokat! Ilyenkor azt is le lehet kötni,hogy évente elszámolást kértek a befizetésetekről.
2014. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ahogy a többiek is mondták. Ügyvéd nélkül ne!!!!!


Én is jogász vagyok, de még így is gondolkodás nélkül felfogadtam egy ügyvédet.

2014. márc. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!