Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál a foglalót...

Lakásvásárlásnál a foglalót lehet átutalni is az eladónak? Ezt beleírjuk a foglaló átvételi elismervényére hogy erre és erre a számlaszámra átutalásra kerül/került, szükséges mást tudni erről?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, szóban és írásban is rögzíteni kell a foglaló fogalmát, és az ahhoz kötött határidőket, hogy ne legyen ebből később félreértés.
2014. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet utalni is. De az ügyvédeteket is megkérdezhetitek ez ügyben!
2014. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem árt mellékelni az átutalásról szóló igazolást (kivonatot). egyszerűbb bizonyítani, hogy átutalásra is került.
2014. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem gond ilyenkor, hogy előbb megírjuk a papírt és csak utána kerül átutalásra a foglaló? Vagy inkább menjünk be bankba mindketten ott átutalom nekik az ügyintézőnél és mellétesszük rögtön a bizonylatot vagy letanúztatjuk az ügyintézővel is? mert a tanú elvileg a foglaló átadását bizonyítja, nem?
2014. ápr. 29. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ingatlan irodával vettem házat, megnéztem, gyakorlatilag rögtön láttam, hogy ez az, ami nekem kell. Megegyeztünk az eladóval, mentem az ingatlanossal az irodájukba, megírtuk a papírt, kivettem a mellette levő bankban az 1%-ot és egy borítékban az iroda ügyvédje letétbe helyezte. Természetesen készült átvételi elismervény és két tanú is aláírta. Aztán két nappal később megbeszéltük, mennyi bútor maradjon (leltár) és kifizettem a 10%-ot is.
2014. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!