Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen vásároltam egy...

Árverésen vásároltam egy házat. Mennyi idő még birtokba adja a végrehajtó, és mi a menete?

Figyelt kérdés

Árverésen vásároltam egy házat. Már kb. egy hónapja kifizettem a teljes vételárat, birtokbavételi kérvényt küldtem utána a végrehajtónak. Ez nagyjából egy hónapja történt, de még azóta nem jelentkezett a végrehajtó, hogy birtokba adja a házat.

A kérdésem az lenne, hogy körülbelül mennyi idő múlva szokta a végrehajtó átadni a házat? Nem pontos időre gondolok, csak hogy nagyjából tisztába legyek vele. Ő fog jelentkezni, vagy nekem kell keresni őt?

A ház lakatlan már 2-3 éve.

Még arra lennék kíváncsi, hogy működik az ingatlan birtokba adása? Kijön a végrehajtó, hozza a kulcsokat, felírja az óraállásokat, és átadja a ház kulcsait? Valahol azt olvastam nekem kell biztosítani a ház átadását. Ez mit jelent pontosan? Vannak valami feladataim még?

Nagyon köszönöm a válaszait előre is!



2014. máj. 1. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Az az érzésem, hogy alaposan átvágott a lakásmaffia. Van egyáltalán ügyvéd előtt kötött szerződés, rögzített határidőkkel? Van bejegyezve tulajdoni lapra, hogy a tied? Ha nem volt még rögzítve a villany, víz, gázóra állása, akkor hogyan lett átírva a nevedre? Addig fizetned sem lett volna szabad. Amikor azok át vannak írva, akkor kaphatod meg a kulcsokat. Minél előbb hívd fel a végrehajtót, ha átvertek, irány a rendőrség.
2014. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly vettem házat, volt ügyvéd előtt kötött szerződés, volt lefényképezett vízóra, villanyórák, szolgáltatók ügyfélszolgálatán átírás, csak utána fizettem ki a teljes vételárat. Ekkor kaptam meg az összes kulcsot.
2014. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Aki más kárán nyerészkedik, hogy csődös házát veszi meg olcsó pénzért, meg is érdemli, hogy átverjék.
2014. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ügyvédeddel beszéld meg a helyzetet.
2014. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 narby válasza:
100%
Tekintve, hogy internetes árverésen lehet ingatlant vásásrolni az mbvk honlapján igen trükkösön tudná átverni az a fene nagy lakásmaffia. Nyugi májusban meg lesz az ingatlan átadás. Aláírod a jegyzőkönyvet és ennyi. De a vh irodában biztos, hogy tájékoztatást adnak a pontos dátumról, talán jobb is megsürgeted kicsit őket.
2014. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!