Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakást vegyek?

Milyen lakást vegyek?

Figyelt kérdés
Pesten vennék egy polgári lakást.Mik az előnyei,hátrányai egy ilyen lakásnak?Télen tényleg rengetek a fűtésszámla?Nyáron hűvös?

2014. máj. 3. 00:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát minden hasznos infó érdekelne,amit ezekről a lakásokról tudni érdemes.Esetleg szomszédok,stb.Köszönöm.
2014. máj. 3. 00:19
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Rossz/szinte teljesen hiányos szigetelés, ha nem volt előtte felújítva - rossz fűtés, hangszigetelés szinte egyáltalán nincs (jellemzően élvezhetsz olyan pillanatokat, mint pl. a felső/alsó szomszéd egy nagyot rottyant a wc-n, a melletted lakó a konyhában a férjével üvölt az ebéd miatt, hülyegyerekek kiabálnak a belső udvarról felfelé, macska vonyít, kutya ugat).

A csövek valami elképzelhetetlenül illogikus módon tekeregnek a házban (és szintén szigetelés nélkül, bár ez a panelokban is így van), többek között ez is rásegít a rossz fűtésrendszerre (mire a melegvíz a lakásba elér, a csövön át sok hőt ad le a falba - azaz a te szempontodból a semmibe).


A nyáron hűvös, az relatív - ha északi vagy mondjuk nyugati fekvésű, csak a belső udvarra néző, akkor sok esetben igen. De ha mondjuk déli és kinti lakás, akkor pont ugyanolyan meleg, mint bármi más klíma nélkül.


Sok esetben sajnos a vízvezetékekkel is probléma van (szintén a vezetékek korából adódóan).


A nyílászárók is nagyon régiek, ha nem volt felújítás.

2014. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem az előttem írót, mert egy polgári lakást régi téglaházban tudok elképzelni. Amit ő ír, hogy minden áthallatszik, meg hogy nem elég meleg,rossz a szigetelése az elsősorban a panelokra jellemző és az újonnan épített társasházakra. A régi házakban jó a szigetelés, a tégla építésű lakásban nem fülled be nyáron az ember, mint a panelban. Csak előnyei vannak a téglaépítésű lakásoknak.
2014. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Laktál ilyenben, 2.?


Én igen...(egyetemistaként)

Emellett 2 jó barátnőm, egyiknek az édesanyja, és korábbi párom is, szóval elég időt töltöttem ilyenekben...


Egyöntetűen csak azt tudom elmondani a lakásokban töltött idő alapján, amit fentebb leírtam.


A panelnak is rengeteg hátránya van, abban is éltem, ott pl. a lift állandó zaja az idegesítő (ami visszhangzik minden lakásban), de pl. legalább a vízvezetékekkel nincs gond, a fűtésrendszer és a nyílászárók valamint a szigetelés a panelprogramos házakban mérföldekkel jobb, mint a régi polgári lakásokban. Arra sem akarnék rábeszélni senkit, én abszolút családiház-párti vagyok, de ha a kettő között kellene választanom, soha többé polgári...

2014. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,marad a panel.Egyébként az szigeteletlenül is jobb(szerintem),mert lehet sokat kell fizetni a fűtésért,de jó meleg van.Bár ez sem jobb sokkal,de mégis jobb,mint a polgári.Köszönöm 1.válaszoló
2014. máj. 3. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Nincs mindenhol a panelban sem meleg, ez is tévedés. A felfűtött melegvizet felpumpálják a csövekben, majd a lakásokon áthaladva megy felülről lefelé. A felsőbb emeleti lakásokban általában túl meleg van, középtájt élhető, alul pedig (főleg 1-3 emelet) majd meg lehet fagyni.


Ellenoldala, amikor a házmester szinte egyáltalán nem fűt (lakossági gyűléseken szokott ez téma lenni...), vagy túlzottan. Eredménye: az elsőnél mindenki megfagy (nálunk ez volt :D), a második verziónál a ház 3/4-énél kellemes hőmérséklet van, a 8-10. emeleten lakók pedig beledöglenek a hőségbe és télen is nyitott ablaknál alszanak (pl. édesapáméknál ilyen, jó 26+ fokok vannak télen :D).


Ki kell tapasztalni...


Plusz ugye ott sem mindegy, hogy külső vagy belső lakásról van-e szó. Vannak olyan lakások, amik pl. egyből 2 sarkot is érintenek, és emellett még északkeleti vagy északnyugati fekvésűek is. Na ott igazán hideg van. Ellenben belső, két oldalról fűtött lakásokkal körülvett lakásban kevesebbet is kell fűteni és a hőmérséklet is kellemesebb télen akkor is, ha a házban mondjuk nem fűtenek olyan erőteljesen.


Fontos lehet az is, hogy laknak-e a melletted lévő lakásokban, nem csak fűtés, hanem zaj szempontjából is.


Sokmindenre oda kell figyelni választásnál!

2014. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ezzel viszonylag jó helyzetben vagyok,mert 7.emeleti lakás,középen van,s szerencsére panelprogramos.Köszi.
2014. máj. 3. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!