Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál, milyen...

Ingatlan vásárlásnál, milyen költségere lehet még pluszba számítanom előtte, közbe, utána? ( családi ház )

Figyelt kérdés
Sok mindennel nem vagyok tisztába.

2014. máj. 10. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nos, ezt pl. rosszul tudod, már évek óta nem annyi... mondom: illetékkalkulátor :)
2014. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 4% az illeték, szóval akár több millió is lehet....
2014. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha kisebb házat veszel és nagyobbat adtál el tíz éven belül, semmit sem kell fizetned a NAV-nak.

Ez akkor is így van, ha a nagyobb ház romos volt és telekárban adtad el. Ha egy éven belül veszel helyette egy kisebbet és az csak 10 éves, nem kell fizetni. Saját tapasztalat.

2014. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
már megtudakoltam ezt. lakó ingatlannál 10, nyaralónál 4 százalék. és az szerintem nem milliók. 4-8 milliós háznál. ja, képzeljétek. nyaralóra nem adnak lakásvásárlási hitelt, mert luxus cikk.
2014. máj. 14. 05:51
 15/18 anonim ***** válasza:
nem 10 % az illeték, rosszat mondott, aki mondta!!!!
2014. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2014. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
"A lakástulajdon vásárlása esetén, ha a magánszemély vevő a másik lakástulajdonát a vásárlást megelőző vagy azt követő egy éven belül eladja, az illeték alapja a vásárolt és az eladott lakástulajdon - terhekkel nem csökkentett - forgalmi értékének a különbözete. Csak akkor kell illetéket fizetni, ha a vásárolt lakás értéke a magasabb. , Illetékmentes, ha egy nagyobb értékű lakás eladása után egy kisebb értékű lakást vásárol a magánszemély. A lakások egymás közötti cseréje esetén az illeték alapja az elcserélt legnagyobb és a legkisebb forgalmi értékű ingatlanok - terhekkel nem csökkentett – pozitív értékkülönbözete".
2014. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 gomzoli ***** válasza:

Legyünk pontosak:

családi ház vásárlása után a vételár első 4 millió Ft-ja után 4%, a négy millió Ft fölé eső összeg 6%-a az illeték!

Konkrét példa: Ha 9 milliós házat veszel meg, akkor annak az illetéke: 4 millió 4%-a, azaz 160 ezer, illetve 5 millió (a teljes 9 milliós vételár 4 millión felüli része) 6%-a, azaz 300 ezer Ft, tehát összesen 460 ezer Ft lesz!

2014. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!