Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás: a mutatáskor...

Lakásvásárlás: a mutatáskor negatívum, ha a lakásban macska lakik? Ha nem, hogyan lehet a tulajt erről meggyőzni?

Figyelt kérdés

Családtagnak van lakása, amibe pár hónapra beköltöztem, míg találok magamnak albérletet. Az elején leszögezte, hogy ő a két kismacskámat komoly problémának gondolja és kéri, tüntessem el őket, míg mutatja a lakást.

Akkor nem tűnt gondnak, örültem, hogy pár hónapra olcsóbban jövök ki, most már másképp látom. Az indok, hogy a leendő lakástulaj lelki világát megbolygatja, hogy jelenleg (?!) macskák laknak itt, hülyeségnek tűnik.

A cicák nem rosszak és nem is büdösek. Ellenben elég nagy problémát okoz, hogy random időpontokban kapom a telefont, hogy másnap 2re vigyem el őket. A munkámmal irtó nehezen összeegyeztethető és a cicákat is megviseli. Ma kétszer kellett bedobozolnom őket és kiülni fél órákra a lépcsőházba velük, utána órákig reszkettek. Mellesleg a kollégák kiakadtak...

Tudom, én rontottam el, hogy ebbe belementem.

Sajnos nem tudom hova lepasszolni őket, a macskapanzió meg drága - ismerős megkérdezte, miért nem teszem őket egy-két hónapra macskapanzióba... egyrészt az drágább, mintha valami nagy albérletet bérelnék, másrészt ők a "gyerekeim" és szeretem őket. Nem tenném ki őket ennek.

Mit tegyek? Tényleg baj, ha egy 100nm lakás nézése közben két macska alszik a lakás egy pontján?

Meggyőzhető egy makacs ember az ellenkezőjéről?

Köszönöm a válaszokat és bocsánat, ha rossz helyre került a kérdésem.


2014. máj. 29. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Igen, negatívum, mert allergének, mindent összeszőröznek, szétszedik a bútort, és a hímek még büdösek is tudnak lenni.


Ha már rádszóltak nem valószínű hogy meg tudod győzni, le kéne őket passzolni valakihez.


Lehetne próbálkozni magyarázni hogy heréltek/nőstények, lehetne felajánlani hogy vevő érkezésekor elzárod, mittomén, de nem valószínű hogy sokat érsz el vele.

2014. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
76%

Én sem értem, hogy miért probléma a két macska ottléte, de nem az is enyém a lakás. De nem is a tied. Az ő lakása, az ő szabályai. Vagy betartod vagy elmész olyan helyre, ahol nem kell betartanod.

Mondjuk azt sem értem, hogy miért reszkettek órákig.a macskák. Nyár van, nem fázhattak. Féltek? Szerintem a te idegességed érezték meg. Nyugodj meg, simogasd őket és nem fogja zavarni őket, hogy egy folyosón kell lenniük néha kicsit.

2014. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem evidencia volt, hogy a barátosnőmnek "lepasszoltam" a kutyát, mikor árultuk a lakást.

Pedig nekem is olyan a kutya, mintha a gyerekem lenne, de nem vagyok a magam ellensége. Jön a páciens, meglátja a 60 kg-os kutyát, és már ott sincs.

Ha vki utálja az állatokat, akkor tök mindegy, hogy egy 100 kilós masztiff, 2 cica, vagy egy aranyhöri.

Akkor még bagóztunk és kiszellőztettünk, elpakoltuk a hamutartót.

Ha jól belegondolsz, nincs nagy különbség, hogy cigi, vay állat.

2014. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

"Mondjuk azt sem értem, hogy miért reszkettek órákig.a macskák."


Hát szerintem ezért:

"Ma kétszer kellett bedobozolnom őket és kiülni fél órákra a lépcsőházba velük"


Nagyon úgy tűnik, hogy berakja őket egy kartondobozba, abban meg nem lesznek vidámak a macsok!

2014. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!