Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítővel kötött...

Tibor215321 kérdése:

Ingatlanközvetítővel kötött kizárólagos megbízási szerződésemmel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
1-2hete férjemmel aláíratta kitette a házat 49000e ft-ért ami nem reális összeg ennél többet ér ( külföldi költözés volt tervbe véve vagy másik városi panel vétele + ehez a pénzhez hitel) könnyű szerkezetes házról van szó ami papíron tervrajzon 40 akárhány m2 mi ezen felül építettünk hozzá még egy 20m2- es szobát. az ingatlanos úgy hirdeti tégla és 60m2 ez nem valós állítás másnap néztem a honlapján. sajnos nem adott tájékoztatást és férjem hipp hopp aláírta neki ezt a megbízási szerződést fix 300e ft+áfa jutalék 60napig nem módosíthatunk a szerződésen és határozatlan időre szól amíg el nem adja. röviden ennyi a történet. Minél olcsóban akarja eladni holott most lett felújítva teljesen korrekt szép kis családi ház 1100m2es telekkel ami rendezett elöl murvás tujás rózsák hátul konyhakert szóval meggondoltam magam hogy tudnék kiszállni ebből a dologból legjobban?

2014. jún. 25. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

49 milliónál többet ér? a 49 000 e. Ft-ot nem értem.


Amúgy ez nem számít, hiszen a vételárat soha nem az ingatlanos, hanem a tulajdonos határozza meg. Ha az adatok nem stimmelnek, és a vételárat keveslitek, akkor bontsatok szerződést vele. Ezt tegyétek meg írásban, és szólítsátok fel, hogy vegye le a hirdetéseteket.


A levél elküldése után mással állapodjatok meg, de kizárólagosságot normális iroda ma már nem kér. Ha meg kitér erre a szerződés ne írjátok alá, vagy azt a pontot húzzátok ki, és szignóztassátok a közvetítővel.

2014. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! bocsi elírtam olyan ideges vagyok. 4,9millióért lett kirakva a ház. csak azt nem tudom hogy így követelheti-e a jutalékát ami 300ezer ft+áfa amennyiben szerződést bontunk vele. illetve be tudja e ezt az összeget hajtani rajtunk?
2014. jún. 25. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem jár neki ebben az esetben a 300 e. semmiképp. Te az Ő szerződésszegése miatt bontod a szerződést, így ő érvénytelenítette és nem Te.

Mentsd le a hirdetését, majd ha akadékoskodik és fenyegetőzik, akkor keress meg egy ügyvédet.


Az is lehet, hogy kamu ingatlanos, direkt erre hajt, hogy elálljanak a szerződéstől, és ha talál havonta csak egy balekot aki fizet neki, máris jól járt.

2014. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi megpróbálom jól rá faragtunk és a másik mi ezt az árat fixnek mondtuk ő pedig irányárat írt ki hirdetésben hogy lehet lementeni ?meg maradjon nekem mert valószínű utána át fogja javítani ha ezeket leírom neki hivatalosan.
2014. jún. 25. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha valóban ezt az árat mondtátok, akkor lehet hogy mégsem hibázott akkorát, az irányárat azért írta oda, hogy több érdeklődő legyen, ám ezért az árért kell értékesítenie, mivel nélküled nem dönthet.

Ha valamit félreértettem, bocsi.


Ha nem tudod lementeni, fényképezd le monitorról, hogy ha javít akkor is meglegyen.

2014. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sajnos ezt az árat nagyon rámenős volt....

nem tudom arra van e lehetőségem megadjak egy magasabb árat?

2014. jún. 26. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!