Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha el szeretném adni, édesanyá...

Ha el szeretném adni, édesanyám után örökölt két lakást, és egy másikat szeretnék vásárolni, ennek mekkora lenne az adója?

Figyelt kérdés
Mondjuk, hogy jobban értehtő legyen, írok egy összeget, és így könnyebb áttekinteni... Legyen monjuk az összeg 15 millió! A hagyatéki kb.1 hónapja volt, és ősszel, legkésőbb tavasszal vásárolnék .. addig el kéne adni! Ez a felállás nagyjából!

2014. júl. 17. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egy éven belüli vásárlásnál a 10 éven belüli eladás különbözetének 8%-a az adó ha kisebb értékűt veszel. Ha 1 év után veszed az eladások után, akkor már nem lehet különbözetről beszélni és szimplán a vásárlási illetéket kell befizetni ami kb. 6 %.

Az örökösödési adó természetesen mindenképpen fizetendő.

Vagyis 9% (örökösödési illeték), ha 15-ért adod el és 15-ért veszel. Ha csak 10 ért veszel, akkor +az 5 millió 8%-a.

2014. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A %-okat nem tudom pontosan de én 5 éve adtam el a házam majd vettem másikat egy éven belül. A fentebb leírt módon csináltam egy fillér adót nem fizettem.
2014. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Üdv! Örökösödési adó nincs , hisz egyenes ági rokonról szállt rám az ingatlan / ingatlanok ! Viszont valami olyant magyarázott a közjegyző, hogy 5 éven belüli eladás esetén haszonszerzésnek minősül , és nem számít ha másikat veszek vagy mi ..........nem nagyon értettem , mert ugye sem közjegyző nem vagyok , sem lakás eladásokkal nem foglalkozom.....és eddig szerencsére örökölni sem örököltem ingatlanokat ! Tehát totális sötétségben tapogatózom !
2014. júl. 18. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:
10 éve örököltem a házat, de mindig benne laktam, tavaly eladtam és vettem egy jobbat, de kisebbet. Mit írt a NAV? Nagyobbat adtam el és kisebbet vettem, ezért nem kell illetéket fizetni, a minőségi különbség nem érdekelte őket.
2014. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!